Güncel
Giriş Tarihi : 03-06-2020 16:17   Güncelleme : 04-06-2020 11:24

BEN ADASU’YA DEĞİL HENDEK BELEDİYESİNE OY VERDİM!

İlçemiz Turanlar mahallesi sakinlerinden Fikret Holat ( Avukat Lakablı) mahallesinde kanalizasyonun taştığını, belediye gidip derdini anlattığını ve sorunun ivedilikle çözülmesini istediğini söylediğini , belediye başkan yardımcısının kendisine ; “ Kanalizasyona ADASU bakıyor, biz bakmıyoruz) diyerek başından savdığını iddia etti.

BEN ADASU’YA DEĞİL HENDEK BELEDİYESİNE OY VERDİM!

Gazetemize gelerek şikayetini bizimle paylaşan mahalle sakini Fikret Holat; “ gazeteci abi bana inanmıyorsan gel birlikte mahallemize gidelim, olayı bütün çıplaklığı ile gör” söylemi üzerine Turanlar mahallesine bahse konu olan yere gittiğimizde kanalizasyonun tıkalı olduğu ve bundan dolayı kanalizasyon sularının logar kapağından dışarı taştığını gördük.

Taşan kanalizasyon önünde mahalle sakini vatandaş; “  ben Turanlar mahallesi sakinlerinden  Fikret Holat. Yağan yağmurlardan dolayı kanalizasyonumuz taştı. Belediyemizi arıyoruz belediyemiz ilgilenmiyor. Adasu ilgileniyor deniliyor. Bizler üvey evlatmıyız. İlgilenen yok.  Biz onlara oy verdik. Oy verdiysek ilgilensin. Adasu’ya ben mi gitmem lazım? Adasu’ya mı oy verdim ben? Buranın belediyesine oy verdim bizimle ilgilensin diye. Buyurun, belediyenin yapacağı işlerden, görevlerden birisi bu. Başka ne yapması lazım. Biz para istemiyoruz pul istemiyoruz. Corona dedikleri bu olsa gerek. İşte virüs burada işte. Yapacak bir şey yok. Mademki temizlik deniliyor aha temizlik burada. Sayın başkan temizlik burada gör!”

Not: Olayın videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.