Güncel
Giriş Tarihi : 03-06-2020 12:11   Güncelleme : 03-06-2020 12:11

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSYANDA!

Gülücük, alkış istemiyorlar, Bize Hakkınız Ödenmez dediler, ödemediler, ödemiyorlar...

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSYANDA!

 Türkiye'de, corona ile mücadele kapsamında sağlık personellerine çeşitli oranlarda ek ödemeler yapılıyor. Ek ödemeler noktasında ayrımcılık yapıldığını belirten sağlık çalışanları, bugün bir kez daha eylem yaptı. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, “Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler” diyerek ayrımcılığın son bulmasını istedi.

TAVAN’I GÖSTERDİLER TABAN’I GÖRDÜK!

   Elbette bu süreçte önceliğimiz asla ücret olmadı. Ancak, Sağlık Bakanlığı'nın tavandan ek ödeme yapılacağına dair açıklamasının ardından, ödemelerin performans sistemi baz alınarak adaletsiz yapılması bizim için kabul edilemez.

HEPİMİZ RİSK ALTINDAYIZ

   Sağlık Bakanlığı pandemi döneminde sağlık çalışanlarına Mart, Nisan ve Mayıs aylarında tavandan ek ödeme yapacaklarını açıklamıştı. Ancak, sağlık personelleri ek ödeme noktasında yaşanan ayrımcılığa isyan etti.  Pandemi sürecinde hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterden teknisyene, güvenlik görevlisine kadar herkes risk altında çalıştı, çalışıyor.

   Eğer bir ödeme yapılacaksa adaletli dağıtılması gerekiyor. Ödemelerdeki dengesizlik ve adaletsizlikler iş barışını da bozuyor. Bu adaletsizliğin bir an önce giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

20 YILIN ÜSTÜNDE PERSONELİM

İlçemiz hastanesinde çalışan ve 20 yılın üzerinde sağlık personeli olduğunu söyleyen bir kardeşimiz maaş bordrosunu gösterdi.  Aldığı maaş 3.050.00 tl civarında. Ne ek ödeme, ne döner sermaye ne bir şey.  “ Mevcut sağlık personellerimiz olsun, 112 acil servis personelleri olsun .Bazı kurumlarda daha bugün işbaşı yapanlar kaç lira maaş alıyor bize ne reva görüyorlar?  Adalet bunun neresinde?” sorusunu yöneltti.