Güncel
Giriş Tarihi : 02-06-2020 07:06   Güncelleme : 04-06-2020 11:25

YAĞAN YAĞMURA RAĞMEN FİSKİYELER NEDEN AÇIK?

Hendek Belediyesi aylık kaç TL su faturası ödüyor?

YAĞAN YAĞMURA RAĞMEN FİSKİYELER NEDEN AÇIK?

YAŞANANLAR KAFA KARIŞTIRDI

İlçemiz merkezinde yıkılıp yeniden inşa edilen, resmi internet sitesinden açılışının yapılacağı duyurulurken ne hikmetse sessiz sedasız dün açılan Zeki Cömert Parkı dinlenme tesislerinde yaşananlar kafalarda bir kez daha soru işaretleri yarattı.

İSRAFA KİM DUR DİYECEK?

Bu gece sabaha karşı saat 02.00 sularında başlayan ve halen devam eden yağmura rağmen  sabah saatler 06.15’i gösterirken Zeki Cömert Parkındaki su fiskiyelerinin açık olması, “ sokağa atacak paramız yok” sloganını kendilerine rehber edindiklerini söyleyen belediye temsilcilerinin bu vurdum duymazlığı pes dedirtti.

AŞIRI SULAMA ÇİME ZARAR VERİR

Çimlerin sulanması amacıyla yerleştirilen su fiskiyeleri yağan yağmura rağmen çimleri sulamaya devam ediyor. Çim işi yapan işletme sahiplerinin (aşırı sulamaya maruz kalan çim ciddi zarar görür ve ara ekimle telafi edilmesi gerekir) uyarılarının dikkate alınmıyor olması ve suyun israf edilmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

NOT: Yağmura rağmen fiskeyelerin çalışıyor olduğunu gösteren videomuzu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.