Güncel
Giriş Tarihi : 01-06-2020 10:52   Güncelleme : 01-06-2020 18:32

CÖMERT PARKINDA PROTOKOLSÜZ AÇILIŞ!

Hendek Belediyesi ilçe merkezinde geçen yıl başlatıp bu yıl bitirmiş olduğu, meclis toplantısında sorulan bir soru üzerine “ 1 Nisan’da hep birlikte çay içeceğiz “ denilerek açılış tarihi belirlenen ancak ,

CÖMERT PARKINDA PROTOKOLSÜZ AÇILIŞ!

yaşanan Koronavirüs  mücadelesi kapsamında  açılışı ertelenen Zeki Cömert Park’ının , İçişleri Bakanlığı genelgesi,  Sakarya Valiliği İl Hıfzısıhha kurulunun aldığı karar uyarınca bir dizi tedbirlerin sonlandırılması neticesinde  bazı eğlence ve dinlenme mekanlarının açılacağı açıklandı.

BİZ HAZIRIZ SİZ HAZIRMISINIZ !!! ?

   Aynı karara istinaden Hendek Belediyesi resmi internet sitesinden 30 Mayıs  Cumartesi akşamı saat 20.44’de yapılan açıklama ile; 1 Haziran'dan itibaren Hendek'e çok yakışan Zeki Cömert Parkı Aile Çay Bahçesi, Hendek'in doyumsuz manzarasına hakim Bayraktepe Sosyal Tesisleri ve doğasıyla büyüleyen Selman Dede Mesire Alanı sizlerin hizmetinde olacak.Tesislerimizde hummalı çalışmalar sürüyor.
Maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak kontrollü sosyal yaşamı sürdüreceğiz. Biz hazırız ve bizde sizi çok özledik.” Denilmek sureti ile açılacağının müjdesi verildi.

Bayramın birinci günü akşamı üzücü bir kaza geçiren Hendek Belediye Başkanı, taburcu olmasının ardından evinde 14 gün süre ile izolasyon sürecine girmesi nedeni ile açılışa katılamadı.     

AÇILIŞ TARİHİ VAR AÇILIŞ SAATİ YOK!

Yapılan açılış müjdesinde açılış saatinin bildirilmemesi, hoparlör  ve bilbord ilanının yapılmaması, ilçenin siyasetçilerine, STÖ temsilcilerine, bürokratlara  davette bulunulmaması oldukça dikkat çekti.

MASA SANDALYE KÜLTÜRÜ KALKTI OTURAKLAR GELDİ

Sessiz sedasız garipçe açılan Zeki Cömert Park’ında dinlenen bazı vatandaşlar “yeni park görsel olarak ilçeye güzellik kattı, oturak tabir ettiğimiz oturma bankları konulmasını oldukça garipsedik. Bahçe içerisinde masa ve sandalye kültürünün kaldırılmış olduğuna şahitlik ediyoruz” diyerek  şaşkınlıklarını ifade ettiler.