Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2020 23:01   Güncelleme : 28-05-2020 23:04

İNCİ, “ KİMSE SECCADEM YOK DİYE GELMEMEZLİK YAPMASIN”

Konuyla ilgili gazetemize konuşan 25. Dönem Sakarya Milletvekili İnci; “ Diyanet İşleri Başkanlığımız Cuma namazı için açıkladığı kıstaslarda vatandaşların kendi seccadelerini getirmeleri uyarısında bulunmuştu. Biz Rasimpaşa Cami Derneği olarak cemaatimize maske, namaz için yüz maskesi dağıtacağız. Cami bahçemizde sosyal mesafe aralıklarını da farklı malzeme ile işaretledik. Kimse seccadem yok diye gelmemezlik etmesin” dedi.

İNCİ, “ KİMSE SECCADEM YOK DİYE GELMEMEZLİK YAPMASIN”

RASİMPAŞA CAMİİ CUMA NAMAZINA HAZIR

25. Dönem Sakarya Milletvekli Ali İnci, dört dönem üstlendiği Hendek Belediye Başkanlığı görevinde yaptığı projelerle üst düzey  devlet görevlilerinden ödüller almasının yanı sıra hem bazı projeleri ile örnek teşkil etmişti hem de  krizleri ( Kargalı ve Uludere’de sel taşkını)  gibi  yaşananlar karşısındaki pratik zekası ile  yönetmesi  ile dikkat çekmişti.

5.000 KİŞİLİK CAMİ CUMAYA HAZIR

Şu an itibarı ile resmi olarak bir görevde bulunmuyor olsa da  ülkemizdeki camiler arasında mümtaz bir yeri olan  5.000 kişilik Rasimpaşa Cami Dernek başkanlığı yapmakta. İnci, aynı zamanda Bayraktepe Derneğinin kurucusu, 15 Temmuz Derneği ve  Yeni Dünya Vakfı derneği başkanlığını yürütüyor.

RASİMPAŞA’DA TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

Sokağa çıkma yasağı tedbirlerinin gevşetildiği yarın inşallah Cuma namazının cemaatle birlikte ilçemizde kılınacak camiler arasında yer alan Hendek Rasşimpaşa Camisi bahçesinde gerekli çalışmaları tamamlayan İnci, mermer alanı temizletti. Minber, hutbe ve ses cihazlarını bugünden tamamladı. Bununla yetinmeyen İnci,  Diyanetin, ( Herkes kendi seccadesi ile gelsin) söylemine istinaden yüzün  secdeye vardığı  yer için önceden temin ettiği  (yüz seccadesi)  ve yasaklar başlamazken bunu Rasimpaşa camisinde uygulamaya soktuğu işlemin bir benzerini de yarınki Cuma namazı için maskede dahil olamk üzere  hazırlıklarını tamamladı.

KİMSE SECCADEM YOK DİYE GELMEMEZLİK ETMESİN

Konuyla ilgili gazetemize konuşan 25. Dönem Sakarya Milletvekili İnci; “ Diyanet İşleri Başkanlığımız Cuma namazı için açıkladığı kıstaslarda vatandaşların kendi seccadelerini getirmeleri uyarısında bulunmuştu. Biz Rasimpaşa Cami Derneği olarak cemaatimize maske, namaz için yüz maskesi dağıtacağız. Cami bahçemizde sosyal mesafe aralıklarınıda  farklı malzeme ile işaretledik. Kimse seccadem yok diye gelmemezlik etmesin” dedi.