Asayiş
Giriş Tarihi : 28-05-2020 21:34   Güncelleme : 28-05-2020 22:25

KORKULAN OLDU! BİR KÖY ( MAHALLE) KARANTİNAYA ALINDI

Koronavirüs mücadelesinde tedbirlerin nispeten hafifletilmesi neticesinde Hendek ilçemizin Karatoprak mahallesi Sakarya İl Pandemi kurulu önerisi ve Sakarya Valiliğinin emri ile karantinaya alındı.

KORKULAN OLDU! BİR KÖY ( MAHALLE)  KARANTİNAYA ALINDI

TALİ YOLLAR TOPRAKLA KAPATILDI

Edinilen bilgilere göre ilçemiz Karatoprak mahallesinde  V.K. adlı bir bayan ile birlikte yaklaşık 1 kişinin yapılan testlerinin pozitif çıktığı bilgisi üzerine Hendek Jandarma Komutanlığına bağlı Yeşilyurt dış görev karakoluna bağlı jandarma ekipleri, mahalle muhtarı Turgut İzci ile birlikte mahallenin tali yollarının toprakla dökülerek kapatılmasına nezaret ettiler.

ANA GEÇİŞ GÜZERGAHINDA DUBA VE ÇELİK BARİYERLER

Mahallenin tali yolları Hendek Belediyesi Fen İşleri ekiplerince getirilen toprakla kapatılırken mahallenin ana bağlantı yolu duba ve demir bariyerler ile kapatıldı. Giriş çıkışın kapatıldığı ana yol güzergahında jandarmanın kontrolü devam ediyor.

GİRİŞ ÇIKIŞ 14 GÜN YASAKLANDI

Karantina süresinin 14 gün süreceği , mahalleye giriş çıkışların Sakarya Valiliği emri doğrultusunda yasaklandığı öğrenildi.   

 

Karantinanın başlangıç süreci mahalle sakinlerinden edindiğimiz bilgilere göre   mahalle vatandaşlarından 1 kişiye test uygulandığı ve testin sonucunda Covid -19  belirtileri gösterdiği  öğrenildi.

FİLYASYON 15

Sağlık Bakanlığının üstünde önemle durduğu pozitif çıkan kişlerin beşeri münasebette bulunduğu kişilere dönük  filyasyon araştırmalarının sağlık ekiplerince başlatıldığı, ilk belirlemelere göre  toplamda  filyasyon sonucu mahallede toplamda 15.

Bölgemizde tam da bitti dediğimizde böyle bir vakanın ortaya çıkması ile karantinaya alınan karatoprak sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.