Güncel
Giriş Tarihi : 24-05-2020 16:01   Güncelleme : 24-05-2020 16:01

GÜREŞ AĞASI DESTİCİ ETKİNLİĞE GELECEK Mİ?

Temmuz ayı Güreş ve Sünnet ayı… İlçemizde ilk seçildiği 1999 yılında uygulamaya koyduğu ve o günden bu güne etkinliği gelenekleştirerek günümüze taşıyan 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin Hendek’in önünü açtığını, Hendek Belediye Başkanlık sürecinde ilçeye kazandırdığı boz-yap değil, yeniden inşa ettiği tesisler, kurduğu spor kulübü ile Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlarının çıkmasına, yabancı ülkelerde İstiklal Marşımızın okunmasına vesile olmasını ve ilçemizi tüm dünyaya tanıtmasına katkı sağladığını hiç kimse yok sayamaz, inkar edemez.

GÜREŞ AĞASI DESTİCİ ETKİNLİĞE GELECEK Mİ?

ZAMAN SU MİSALİ AKIYOR

Yıllar bir su misali akıp geçiyor. Ne yazıkki Corona-19 denilen bu musibet virüs nedeni ile etkinliklerin bu yıl yapılamayacak olması büyük kayıp ancak telefisi de mümkün. Hep böyle gidecek değil ya. Mutlaka sağlıklı ve güzel günleride göreceğiz inşallah.

SELMAN DEDE AĞASI DESTİCİ  ÖNÜMÜZDEKİ YIL GÜREŞLERE GELECEK Mİ?

Bildiğimiz gibi geçen yıl gerçekleşen  (Selman Dede Yağlı Güreş ve Sünnet Etkinliği) bu yıl olağanüstü durumun yaşanıyor olmasından dolayı  gerçekleşmeyecek. Bu konunun perde arkasını incelediğimizde  her yıl düzenlenen etkinliklerin sonunda gelecek yılın ağası  yapılan açık artırma ile belirleniyor. Geçen yıl da  bu yılın ağası olarak BBP Genel Başkanı Mustafa Destici olmuştu.

BENİ HENDEK’DE DAHA FAZLA GÖRECEKSİNİZ!

200 bin lira bedelle ağalığı kazanan genel başkan Destici, 2019 yerel seçimler öncesi ilçemiz meydanında yaptığı miting konuşmasında; “ Ben Türkiye milletvekiliyim. Bunun yanı sıra ben aynı zamanda Sakarya’nın da milletvekiliyim. Bundan böyle beni Hendek’de daha çok göreceksiniz”  müjdesini vermişti.

Seçimlerin bitmesinin ardından BBP şemsiyesi altında girdiği başkanlık yarışını BBP adayı Turgut Babaoğlu kazanmış, BBP Genel Başkanı ilçemize mitingde verdiği sözü tutmuş, ilçede başkanlık ettiği yaklaşık 9 ay boyunca  fiziken BBP ilçe Binası açmamasına rağmen   genel başkan bu durumu hoş karşılamış ve  makamda başkan Babaoğlu’nu tebrik etmiş başarı dileklerinde bulunmuştu.

BİZİM İKTİDARA İHTİYACIMIZ YOK!

İlerleyen süreçde Babaoğlu, yine aynı mitingde söylediği üzere; “ bizim iktidar partisine ihtiyacımız yok, 70 milyonluk bütçe bize yeter!” söylemi kurumadan 9 ay sonra saf değiştirerek Cumhur İttifakına katıldı.

KAMUOYU MERAK İÇİNDE

Tüm bu gelişmelerin ardından Hendek kamuoyu  geçen yıl Selman dede ağalığını kazanan genel başkan Destici’nin Hendek’e gelip gelmeyeceğini merakla bekliyor.