Güncel
Giriş Tarihi : 24-05-2020 14:42   Güncelleme : 24-05-2020 16:09

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR!

Tarihler 29 Nisan’ı gösterdiği günün iftara yakın saatlerde şebeke suyunda içilemez derecede bir kokunun tespit edilmesi üzerine SASKİ yetkilileri harekete geçerek kaptajlar üzerinde teknik inceleme başlattılar.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR!

Aynı gecenin sahura yakın vaktinde Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal tarafından olayın idari ve adli yönden incelendiğini, muhtemelen dışarıdan şebekeye bir müdahale olduğunu belirterek soruşturmanın sekteye uğramaması ve selameti açısından daha fazla bilgi veremeyeceğini beyan etti.  

   Akabinden Hendek Belediyesi yaptığı basın açıklamasında çalışmaların süratle yapıldığını bundan dolayı SASKİ ve Büyükşehir Belediye Başkanı ekrem Yüce’ye teşekkür ettiklerini açıkladı.

KONU AKOM’DA MASAYA YATIRILDI, GELİŞMELER HENDEK BELEDİYESİNCE HENDEK KAMUOYUNDAN SAKLANDI

   Tarihler 6 Mayıs’ı gösterdiğinde  Hendek Belediye Başkanı, Hendek Belediye başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem yüce ziyaret edildi. Yüce, AKOM’daki toplantıda Hendek içme suyunda meydan gelen olağanüstü durumla ilgili olarak teknik çalışmaları anlattı ve gerekli suç duyurusunda bulunulduğunu, alınan numunelerin İstanbul  Hıfsısaha enstitüsüne gönderildiğini, olayla ilgili idari ve adli soruşturmanın devam ettiğini detaylarıyla muhataplarına anlattılar. Bu açıklamadan kamuoyunun tek bir satır haberi olmadı adeta kamuoyundan saklandı, adeta açıklama yok sayıldı…

SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ SORDUĞU SORULAR CEVAP BEKLİYOR

   Ne hazindir ki bu süreçte Hendek halkı çeşme sularında oluşan koku ve korku nedeni ile marketlere  hazır fabrika sularına hücum etti. Yine bu süreçte yapılan açıklamaların kamuoyunu tatmin etmediği yönünde Hendek siyasi ilçe başkanlarının değişik açıklamaları basında yer aldı.

   Tarihler  9 Mayıs’ı gösterdiğinde Hendek Belediye Başkanı , ilçemizin su kaynağı Dikmen Balkaya bölgesine giderek görsel video çekip;

Ortaya çıkan kötü kokuyla birlikte depo ve şebekelerin boşaltılarak gerekli tedbirlerin kısa sürede alındığını biliyoruz. Alınan tedbirler sonrasında suda hiçbir sakınca olmadığı öğrenilirken, kolluk kuvvetleri tarafından olay titizlikle soruşturulmaktadır.

Bu sorunun başından itibaren ciddiyetle ve acil bir şekilde çözülerek, doğru bilginin devletimizin stratejik kurumlarından biri olan SASKİ tarafından paylaşmasını bekledik.

Bu açıklamaları yapması gereken SASKİ’nin su güvenliğinde yaşanan endişeleri gidererek, tahlil sonuçlarını, kötü kokunun nedenini ve ayrıca depoya müdahale var mı yok mu, varsa nasıl oldu ve bundan sonrasıyla ilgili konularda Hendekli hemşehrilerimizi aydınlatmasını bekliyorum.” Açıklamasında bulundu.

   Bu beklenmedik çıkış karşısında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 6 Mayıs tarihinde AKOM’da yapılan toplantıda Yüce, belediye çalışmaları ile bilgilerin yanı sıra Hendek isale hattında ortaya çıkan problemle ilgili bilgilendirdi. Ve Hendek Belediye başkanı ve başkan yardımcısını çiçeklerle uğurladı. ( Ne hazindir ki bu haberde belediye sitesinden kaldırılmış!!!)

SİZ EMLAK VE REKLAM VERGİLERİNİ ALMAYINIZ

Aynı video açıklaması içerisinde kokudan dolayı ilçenin mağduriyet yaşadığını vurgulayıp “Mayıs ve Haziran ayı su faturalarının tahsil edilmemesini” isteyerek trajikomik olduğu kadar tribüne yönelik istekte bulundu.

BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY!

Bizde diyoruz ki  “ Hendek Milliyetçisi olduğunu söyleyen sizler, eğer Hendek’liyi seviyor, Hendek’i düşünüyorsanız önümüzdeki ilk meclis toplantısında meclise sunacağınız bir önerge ile  kendi sorumluluğunuzda olan ve Pandemi salgınından dolayı büyük mağduriyet yaşayan esnafın bu yılki reklam vergileri, daha da öteye gidelim vatandaşların bu yılki emlak vergilerini almayın.”

BÜYÜKŞEHİR TU KAKA, SİZ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKMISINIZ?

   Büyükşehir Belediyesini ofsayta düşürmeye matuf olmanın yanı sıra mağduru oynama girişiminde bulunan Hendek Beleidyesinin bu pasını alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 10 Mayıs tarihinde  kendisini Hendek Belediye başkanının ikballeri uğruna kamuoyuna yem etme politikasını çürütmek, bertaraf etmek, “ bu bizim sorumluluğumuzda değil bizzati SASKİ ve Büyükşehir sorumluluğunda” denilerek işin içinden sıyrılma çabası karşısında Büyükşehir Belediyesi de  saklanan gerçekleri gün ışığına çıkartmak adına 6 Mayıs tarihinde AKOM’da gerçekleşen görüşmelerin video görselini kamuoyu ile paylaştı ve bu video bazı haber sitelerinden yayınlandı.

KİŞİSEL KAVGALAR NEDENİ İLE CUMHUR İTTİFAKINDA ÇATLAK BÜYÜYOR, BU TAVIRLAR SEBEBİ İLE KAYBEDEN HENDEK OLUYOR. HENDEK BUNU HAK ETTİ Mİ?

Peki ya bundan sonra ne olacak? Hala biz aynı ittifak içerisindeyiz kılıfına sarılarak kendilerini sütten çıkmış ak kaşık vasfına bürünerek tribüne oynamak Hendek’imize ne kazandıracak?

Anlayın artık, MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR...