Asayiş
Giriş Tarihi : 22-05-2020 16:20   Güncelleme : 22-05-2020 16:23

6-7 BELEDİYE İŞÇİSİ ESNAFA KAZMA KÜREKLE SALDIRDI

Hendek Belediyesinin ilçemiz Başpınar mahallesi bölgesinde yaptığı (Acil Eylem Trafik Planlaması) çalışmalarında görev alan bazı belediye personelleri Başpınar caddesi üzerinde oto araç yıkama işyeri sahipleri Orçun-Orhan ile başlayan ağız dalaşı yumruklu kavgaya dönüştü. Kavga sonrası Belediye başkanının işçiler hakkında işlem yapıp yapmayacağı merak edilirken olay günü vatandaşlar tarafından aranan belediye başkanının telefonlara çıkmadığı iddia edildi.

6-7  BELEDİYE İŞÇİSİ ESNAFA  KAZMA KÜREKLE SALDIRDI

EYLEM PLANI TEPKİ TOPLADI , TRAFİK AKIŞI DAHA DA KİLİTLENDİ

Yol ve kaldırım çalışmalarında çalışan yaklaşık 6-7 belediye personeli işçileri iki kardeşin çalıştırdığı işyeri önünde işyeri önünde konulan demir uyarı levhalarının işyerine araçların girip çıkmasını engellemeyecek şekilde konulmasını işçilerden rica etsede işçilerin tekrar tekrar işyeri önünü  demir uyarı levhalarını kapatır şekilde koymalarından kaynaklanan sebep ile başlayan ağız dalaşı yumruklu kavgaya dönüştü. Vatandaşlarında yardımıyla ayrılan taraflar olay mahallinden uzaklaşmalarının ardından  polis olay yerine geldi. 

İŞÇİLER BU CESARETİ NEREDEN ALIYORLAR?

Kavgayı ayıran çevre esnafları ve mahalle sakinleri “ bir kamu kurumunda çalışan işçilerin  esnafa kazma küreklerle saldırma cüretini nereden, kimden  alıyorlar?” sorusuna cevap aradıklarını söylediler.

EMNİYET MÜDÜRÜ DEVREDE

Polisin işyeri  çalışanlarına biber gazı ile müdahale etmesi olayın daha da büyümesine neden olsa da  İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan’ın   yaşanan gelişmelere müdahil olması ile olay tatlıya bağlandı ve taraflar uzlaştırıldı. 

UCUBE KAVŞAK!

Yaşana bu olayın ardından çalışmaların olduğu alandaki iş yeri sahipleri yapılan çalışmalarda kendilerine hiçbir şey sorulmaması,  şeffaf belediyecilik yaptığı iddiasında bulunan belediyeye ateş püskürüyorlar. Yolların daraltılması nedeniyle trafik akışının keşmekeşe döndüğü bölgede işyerlerine kamyonlarla mal indirmek zorunda kalan esnaflara ürün indiren uzun araç vasıtası  tırlarınyapılan kavşaktan dönemeyeceği,  çalışmaların devam etmesinden kaynaklı yeterli trafik işaretlerinin konulmaması, işaretlerin bulunmayışından dolayı tek yön olduğu söylenen daraltılan yollara sürücülerin karşılıklı olarak girmeleri sürücüler arasında  tartışmaları da beraberinde getirdi.

AVRUPA’ DA BU YOLLAR BİSİKLET YOLU OLARAK KULLANILIYOR!

Bazı esnaflar ise geniş yolların trafik akışına cevap vermekte zorlanırken hangi akılla yolların daraltıldığının gerekçesinin bilinmediğini,  şikayetlerini şu sözlerle dile getirdiler. ( Yaz gazeteci kardeşim yaz, Avrupa’da bisiklet yolu olarak kullanılan bu tarz yollarda Hendekli sürücüler araç sürüyorlar” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

NOT: Yaşanan kavga da işçilerin esbafa kürekle saldırdığı video görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.