Güncel
Giriş Tarihi : 19-05-2020 00:47   Güncelleme : 19-05-2020 00:47

HİÇ BİR ŞEY UNUTULMAZ, SÖZ UÇAR YAZI KALIR…

Babaoğlu efsanesi… Tarihler 31 Mart 2019 öncesinde İlçe Merkezinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katıldığı 24 Mart büyük mitingde neler söylenmişti, yol haritası neydi, Babaoğlu kimlerden teklif aldı, kimlerden tehdit aldı???

HİÇ BİR ŞEY UNUTULMAZ, SÖZ UÇAR YAZI KALIR…

Sizler için hazırladık…

ORTAK NOKTAMIZ, BİZ HENDEKLİYİZ

Babaoğlu, çoşkulu kalabalığı şu sözlerle ifadelerde bulundu.
“ Sizlerle buluşmayalı 5 yıl oldu. Bu 5 yıl içerisinde hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde sizlerle beraber oldum. Bizler biriz, beraberiz ve en önemlisi ORTAK NOKTAMIZ BİZ HENDEKLİYİZ!!!

YOL ARKADAŞLARIMIZ BİZİ ADAY GÖSTERMEDİ

Babaoğlu; “ bizim beraber yola çıktığımız arkadaşlar aday etmediler. Aday göstermediler. Ne yapacaksınız diye sorduğumuzda dedilerki; (  5 yıl daha bekle, gün doğmadan neler doğar, Allah ne nasip ederse o olur) Ama Hendek halkı öyle demedi. Dediki başkan beklemeyeceğiz, bu dönem adaysın, ne pahasına olursa olsun aday ol dediniz. Bende aday oldum karşınızdayım…

Konuştukça açılan açıldıkça miting alanını dolduran vatandaşlarla kucaklaşan, söylemleriyle miting alanını yatırıp kaldıran becerisi ile adeta kurt politikacılara taş çıkarttı.

TEHDİT EDİLDİM!!!

Her türlü baskıya, her türlü tehdite ve en önemlisi  her türlü teklife yüzümüzü dönmedik sırtımızı döndük, elimizin tersiyle ittik. Belki birilerinin tabiri ile dediler ki, tabela partisi,  partinin amblemi bile yok Hendekde, 160 tane üyesi var onunla başlayacaklar, işte bu meydan bize bunları söyleyenlere, bize balon diyenlere cevap olsun. Bize balon diyenleri bu hafta balon gibi patlatacağız.

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİDİR

Belediye başkanlığı da milletvekilliği de geçici birer makamlardır. Fakat dostluk, arkadaşlık,kardeşliğin kalıcı olduğunu bilen bir kardeşinizim. Turgut Babaoğlu olarak belediye başkanlığı makamı bana lazım değil. Koltuk derdinde değilim, koltuk her yerden alınır, ama o koltuk bize siz değerli Hendek halkına hizmet etmek için lazım. Allahın izni ile bu başkanlığı ben sizlere hediye edeceğim.

DÜZCE’DE BEKA YOK DA HENDEK’DEMİ VAR?

Bize dediler ki Turgut sakın aday olma. Ülkenin beka meselesi var. Evet beka meselesi var bizde herkesle beraber o bekanın mücadelesini vereceğiz. Ama dibimizdeki  Düzce’de AKP-MHP-BBP orada birlikte seçime giriyorlar orada beka meselesi yok, Turgut Babaoğlu olurda Hendek Belediye Başkanlığını kazanırsa beka meselesi var!!! Böyle bir mesele var mı Allahını severseniz.

Ama birileri Sakarya’da hiçbir şey hiçbir gerekçe yokken dedilerki siz aday değilsiniz. Fakat ne kadar yanlış karar verdiklerini Hendekde görecekler bu halk bu millet bu kararı verenlere diyor ki, ( başkan adayını belki merkezden belirleyebilirsiniz ama belediye başkanını bu halk seçecek.

BU SES UMARIM BİRYERLERDEN DUYULMUŞTUR

Şimdi size soruyorum Hendek halkı. Belediye başkanı olarak Turgut Babaoğlu’nu seçecek misiniz? Sorusuna alkışlarla destek verilen mitingde halka seslenen Babaoğlu, ( umarım bu ses bir yerlerden duyulmuştur) dedi.

2014 yılından bu güne sizlerden gelen şikayet, dilek ve temennilerinizi dinledik bugün karşınıza projelerimizle çıktık. Bu projelerimizde herkes kendinden bir şeyler görecek. Çünkü bu projeleri KOPYALA-YAPIŞTIR yapmadık. Birilerini taklit etmedik, 5 yıldır bu projelerin üzerinde çalışıyoruz.

Aranızda bulunan bazıları diyorlar ki İktiar partisinin belediye başkanı olmazsa hizmet alamazsınız, ortalığı çöp götürür. Size ödenek vermezler. Buna sizlerde inanmıyorsunuz, doğru söylüyorsunuz, zaten onlarda inanmıyorlar… Ali İnci Hendek,  Cumhurbaşkanımız  İstanbul belediye başkanı olduğunda iktidarın belediye başkanı mıydı? Demekki  işi ehline verir  işi ehil insanlar yaparsa İKTİDARIN BELEDİYE BAŞKANI OLMASINA GEREK YOK!!!

Sizler benim arkamda olduğunuz sürece hizmette hiçbir eksiklik olmaz. Bizler neye talip olduğumuzu biliyoruz. Dersimizi iyi çalıştık. Küçük şeylerle mutlu olan insanlarız. Hendek halkına hanlar hamamlar lüks binalar lazım değil!

BELEDİYEDE PARTİZANLIK BİTECEK HERKESE EŞİT ve ADALETLİ HİZMET

Kıymetli hemşehrilerim. Ak partililer, MHP’liler, CHP’liler ,İYİ partililer hiç birinizin endişesi olmasın. Belediyede PARTİZANLIK DEVRİNİ bitiriyoruz.  İşe girmek için, belediyede çalışmak için ya da bir fabrikada işe girmek için gidip MALUM  partiye üye olmanıza , amcaya, halaya, dayıya ihtiyaç kalmayacak. Hendeki birlikte yöneteceğiz. Bütün bölgelerimize EŞİT v e ADİL bir şekilde hizmet gidecek. Belediyemizin 70 milyonluk bütçesini Hendekimizin bütün mahallelerine eşit ve adil bir şekilde dağıtacağız. Bizim en büyük vasfımız İDARECİLİK, YÖNETİCİLİK tir… Bu herkesin harcı değil.

7 YILLIK İLÇE BAŞKANI 7 YILDA NE YAPTI?

Hendek ittifakını birlikte gerçekleştireceğiz bunu dosta düşmana göstereceğiz.  Bir konuya daha değinmeden geçemeyeceğim. Sayın Ali İksan Yavuz bey adayını belirledi, elinden tutmuş gezdiriyor. Köy köy, mahalle mahalle tanıtmaya!!! çalışıyor. Şimdi 7 yıllık iktidarın ilçe başkanı yeni başkan adayımız Hendek’de kmu görevlilerinin yerlerini  değiştirmekten, öğretmenlerin yerlerini değiştirmekten, hastanedeki doktorları göndermekten, hemşirelerin yerini değiştirmekten başka ne yaptın? Suçlamasında bulundu. İddialarına devam eden Babaoğlu; “ hastanemiz oldu büyük bir sağlık ocağı!!!, eğitimin geldiği seviye belli, Sakarya Türkiye’nin 51’inci sırada Hendek 16’ncı sırada.

BENİM BİR HAYALİM VAR!

Benim bir hayalim var. Hendekin bir evladı olarak Hendekimize güzel hizmetler etmek. İnsanların dost ve kardeşlik içerisinde yaşaması. Belediyeyi girilmeyen bir yer değil girilecek bir halde tutmak. Hakkımızda söylenen bütün iddia,itham ve kötü sözleri söyleyenlerin kendilerine iade ediyorum.

Beni desteklediniz ama bu yetmez. Sizlerden kapı kapı dolaşıp bizim adımıza,benim selamımla BİZİM TURGUT’ a oy istemenizi istiyorum. İYİ BAYRAMLAR HENDEK…