Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2020 02:15   Güncelleme : 18-05-2020 23:13

MUHTAR, HİZMETTE ENGEL TANIMIYOR. BİZ BİZE YETERİZ...

İş başa düştü diyen çiçeği burnunda Nuriye mahallesi muhtarı Şenol Gürsel kısa zamanda mahallesine yaptığı hizmetlerle aranılan muhtar olduğunu belli ediyor.

MUHTAR, HİZMETTE  ENGEL TANIMIYOR. BİZ BİZE YETERİZ...

2019 muhtarlık seçimlerinde girdiği seçimden vatandaşların desteği ile muhtarlık görevini yüklenen genç muhtar seçim beyannamesinde seçmenine verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Bu çabası mahalle sakinleri tarafından da ilgiyle izleniyor.

İKİ YAKAYA İKİ ÇEŞME

Nuriye mahalle muhtarlık bölgesi  coğrafi olarak D-100 karayolu ortadan ikiye bölüyor. Her iki tarafa da eşit davranan muhtar ilk ayında mahallesine iki hayrat yaptırdı ve hayrat sahiplerinin isimlerini verdi. 

CEMAATİN YAĞMUR-GÜNEŞ  SIKINTISI SONA ERDİ

Mahallesindeki caminin  bahçesinde kapalı alan bulunmaması nedeni ile kışın yağışında yazın güneşinde  cenaze namazlarında yaşanan büyük  sıkıntıları dikkate alarak  mahalle sakinlerinin de maddi destekleri ile cami bahçesine  yaklaşık 250-300 metrekarelik kapalı alan oluşturdu.Böylece cemaatin mevsimsel şartlardan menfi şekilde  etkilenmesini engelledi.  Kabristanlıkta bulunan içine girilemeyecek derecede deforme olmuş olan şadırvanı bakıma aldı ve adeta yeniden yarattı. Çatısını, kiremitlerini, çeşme kurnalarını  değiştirdi. Duvarlarını fayans ile ördü. Şadırvan oturaklarının da sipariş verildiğini ve bayrama kadar yerine monte edileceğinin müjdesini verdi.

ÇARESİZ DEĞİLİZ ÇARE BİZİZ

Mahallesi içerisinde bulunan yolların sıcak asfaltını da yaptıran muhtar, kabristanlıklarda Büyükşehir Belediyesinin Corona virüs mücadelesine verdiği ağırlıkla kabristanlıklara eğilemediğinin bilinci ile hiç dert edinmedi.

MAHALLENİN DEZENFEKTAN İŞİNİ EKİBİYLE HALLETTİ

İlçe merkezinde Hendek Belediyesinin Corona virüs çalışmalarının hızla devam ettiği süreçte  kendi mahallesinde bir çalışma yapılmamamsını da dert etmeyen muhtar Gürsel, mahalle gençlerinden oluşturduğu ekip ile birlikte camilerde, ekmek fırınlarında, kıraathane ve berberlerinde dezenfektanlarını yapan muhtar bugün de kabrisatnlıkta  kabristan temizliği gerçekleştirdi.  Sabahtan başladığı kabristanlık temizliğini akşama yakın bitiren ekip kabrisatanlıktan yaklaşık bir traktör remorkunu dolduracak hayvan kemiği topladı ve gömerek çirkinliği ortadan kaldırdı.

KANALİZASYON SORUN OLMAKTAN ÇIKACAK

Muhtar Gürsel, kabristanlık bitişiğinde ikamet eden vatandaşların kanalizasyon şikayetlerinide dikkate alan Gürsel, yetkililerle görüşmelerin ve yazışmaların yapıldığını kıosa zamanda  kanalizasyon alt yapısınında bitirileceğini ümit ettiğini ifade etti.

HURDALAR ÇİRKİNLİK YARATIYOR

Muhtar Gürsel tüm bu çalışmaları başarıyla yaparken başaramadığı konuyuda bizimle paylaştı. Muhtar Gürsel; “ Ahmet abi mahallemizin ortasından geçen D-100 karaolunun ilçeye girişinin sağ tarafında hurdacı esnaflarının yer aldığını, çirkin görünüme sebebiyet veren hurda malzemelerin kaldırılması yönünde esnafları ikaz ettiğini, belediye  yetkililerinden kaldırılması yönünde istekte bulunduğunu ancak bu ikaz ve uyarılarının yuetkililerce de dikkate alınmadı.” Diyerek çirkinlikten dolayı muzdarip olduğunun altını çizdi.