Güncel
Giriş Tarihi : 15-05-2020 04:19   Güncelleme : 15-05-2020 04:19

Hendek Belediyesi…

Kamuoyuna çıkıp sorsak vatandaşa, Hendek Belediyesi kimin desek ne cevap alırız hiç düşündünüz mü? Kuvvetle muhtemeldir ki Hendek'lilerindir cevabını alacağızdır.

Hendek Belediyesi…

HESABI BAŞKAN VERECEK

Hendek Belediyesine başkan yardımcısı yapılacak kişiyi  başkanın belirleyeceği muhakkaktır ancak bilinmesi gereken bazı gerçeklerin olduğuda göz ardı edilmemelidir. Yerel yönetimin tek söz sahibi başkan,  bu kararı verdiyse yarın yaşanabilecek müspet ya da menfi sonuçlarının hesabını  kendisinin vereceğinin bilincindedir. Çünkü oturduğu koltuk siyasi bir koltuk olup,  Hendek halkının ona emanetidir.

İSTERDİK Kİ HENDEKLİ OLSUN

İsterdik ki yeni atanan belediye başkan yardımcısı Hendekli bir evladımız olsaydı.  Çünkü, Hendek Belediye Başkan yardımcısının Hendek’i coğrafi, kültürel, etnik köken, akrabalık ilişkileri,beşeri ve siyasi ilişkilerini iyi tanıması ilçe vatandaşının ani gelişen olağanüstü durumlarda ne şekilde  tavır takınabileceğini iyi etüd edebilmesi büyük önem taşır. Hendekli belki biraz serttir ama merttir ve merhametlidir. Hakettiğine hakettiği değeri vermesini iyi bilir.

KURUM İÇİ ATAMALAR HER ZAMAN DOĞRU SONUÇ VERMEYEBİLİR

Sakaryamızın gelişen  gözde ilçelerinden biri olan Hendek, ilçeleri arasında ön planda olup coğrafi konumu açısından da gelişmeye en müsait ilçe olduğu gerçeğini asla yok sayamayız. Hesapsız kitapsız müdür atamaları ve başkan yardımcılık kadroları açarak da bir yere varamayız. Herşeye rağmen önyargılarımızla değil sağduyu ile bakmak, zaman vermek gerekli olduğu düşüncesindeyim.

HENDEK  SAKARYA’NIN EN GÖZDE İLÇESİ

Hendek İlçemiz ambleminde de yer aldığı gibi Üniversitesi ile, OSB’si ile, Turizm, Spor ve Tarım potansiyeli yüksek bir ilçede görev yapacak olan bürokratların, yerel yöneticilerin bu kavramlar üzerinden hareket etmeleri Hendekimizin geleceğine yön vermek adına büyük önem arz ediyor. 

ÜMİD EDERİZKİ MAKAMDAN GÜÇ  ALAN DEĞİL MAKAMA GÜÇ VEREN BÜROKRAT OLSUN

Bazılarıda var ki yine milletvekiline basın danışmanlığı yaptığında her şeyi yüzüne gözüne bulaştırması bir yana bir kuruma çöreklenip makamdan güç alarak küçük dağları ben yarattım havasındalar… İnşallah bu makamlar  dama taşı niyetine kullanılmaz. Hendek Belediyesine yeni başkan yardımcısı olarak atandığını öğrendiğimiz aslen Akyazılı olup Sakarya Denetimli  Serbestlik bölümünde infaz koruma memuru olan ve geçmiş dönemde de Sakarya MHP Milletvekili Zihni Açba’nın Basın Danışmanlığını yapan Sedat Martin’in atanması büyük şaşkınlık yaratsa da  her şeye rağmen ön yargılarımızı bir kenara bırakarak yeni ataması yapılan başkan yardımcısı Martin, makamdan güç alan değil makama güç veren iyi hizmetlere imza atsın.

Yeni başkan yardımcımıza görevinde başarılar diliyoruz.