Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2020 22:38   Güncelleme : 15-05-2020 04:24

ÇAMLICA’LILAR SÖYLEMİN EYLEME DÖNÜŞMESİNİ BEKLİYORLAR…

2019’un ilk ayları, yerel seçimin ayak sesleri, partilerin Hendek Belediye Başkan adaylarının seçim çalışmaları yaptığı günler…Ne yazık ki ülkemizde en ucuz şey seçmene vaadde bulunmak, sözler vermek…Bedeli mi? Unut gitsin…AMA LÜTFEN UNUTMAYINIZ Kİ SEÇMEN HİÇ BİR ŞEYİ UNUTMAZ…

ÇAMLICA’LILAR  SÖYLEMİN EYLEME DÖNÜŞMESİNİ BEKLİYORLAR…

MEYDAN KALABALIK, VATANDAŞ HEYECANLI…

Yer Çamlıca beldesi… Kamyon kurulmuş, ses düzeni döşenmiş, Çamlıca’nın yetiştirdiği değerli  isim ve şu an Hendek Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Hüdaverdi Bahadır’ın organizasyonu ile Çamlıca meydanında miting… Kadını kızı, yaşlısı genci herkes meydanda  müzik eşliğinde herkes şen şakrak…

TELLİOĞLU MİKROFONDA

BBP adayı Turgut Babaoğlu’nun o günlerde danışmanı gibi ön safta yer alan, hali hazırdaki Hendek Belediyesindeki Beyaz Masa’yı kuran Cevdet Tellioğlu, başkan Babaoğlu’nun icraatlerini anlatır, hitabeti ile açıkladığı projeler ile adeta miting alanını bir o yana bir yana yatırmaktadır.

ÖRNEK HAYVANCILIK PROJESİ

Öyle bir proje açıklamıştır ki herkes küçük dilini yutsa yeridir. Zira Çamlıca beldesindeki mitingde vatandaşlara seslenen Tellioğlu, “ değerli çamlıca’lılar… Çamlıca adeta bir cennet. Allah size çok güzel bir doğa vermiş. Her yer yeşillik ve sular şırıl şırıl akıyor.  Çamlıca başta tarım olmak üzere hayvancılık adına bulunmaz nimet.  Şimdi sizlere Hendek Belediye Başkanımızın bir tarım projesinden örnekler vereceğim. Genç nüfusa sahip ancak işsiz gençlerimizin yoğun olduğu Çamlıca’da sizlere her aileye birer büyükbaş hayvan vereceğiz. Buradan üreteceğiniz sütleri Belediye olarak biz alacağız. Entegre bir süt ürünleri ve mamulleri fabrikası kuracağız. Hayvanlarınızın sağlık bakımları yine belediyemiz veterinerlerince bizler yapacağız. Yem desteğinde bulunacağız. Buna karşılık sizler birer süt ve hayvan üreticisi olacaksınız, itsremisiniz? Sözleri alkışlarla destek bulur.

HERKESE BÜYÜKBAŞ HAYVAN HERKESE MAAŞ!

İnsanların cebine hitap eden bu vaad vatandaşlarda karşılık bulmuştur. Tellioğlu anlatmaya devam eder. Hizmetlerimiz bununla sınırlı değil. Hayvan verdiğimiz her bireyin bir kartı olacak. Ürünleri sanayi tesislerinde işlememizin ardından masraflar çıkarıldıktan sonra elde kalan para sizlere eşit şekilde dağıtılacak, kazançlarınız banka hesaplarına yatırılacak ve sizler her ay bankamatiğe giderek maaşlarınızı alabileceksiniz!  İşsiz gencimiz kalmayacak, ki,mseye muhtaç olmayacaksınız.  Bu da yetmez bu hayvandan her yıl bir yavru alacaksınız.  Aşıları, bakımları yine belediyemizin veterinerleri eliyle ücretsiz sağlanacak. Ne dersiniz, istermisiniz?” söylemi zaten hareketlenen mitingde çşkuyu tavan yaptırmıştır.

VAADLER KARŞILIĞI OYLAR ATILDI PROJE MEYDANDA YOK!

Nihayet seçimler gelip çatmış ve Babaoğlu ve ekibi Çamlıca’dan şimdiye kadar hiç almadığı oranda bir oyu hanesine kazandırmıştır.

Zaman akıp geçiyor. Seçimlerden bu yana 14 ay geçti. Bugün Çiftçiler günü ve kutlama tebrikleri yayınlanıyor. Bahsedilen, seçmene sözü verilen projeden bir adım yok. Çamlıca vatandaşları Çamlıca meydanında kendilerine verilen büyükbaş hayvanların verilmesini bekliyorlar… Kısacası Çamlıca’lı seçmen söylemin eyleme geçmesini bekliyor…

NOT: Çamlıca mahallesinde vatandaşa verilen vaadlerin bir kısmını içeren video gösterisinin Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.