Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2020 16:55   Güncelleme : 14-05-2020 20:49

Sayın başkan RİCA makamında değil, İCRA makamında olduğunuzu UNUTMAYINIZ…

İlçemizde yaşanan vahim su olayını defalarca gündeme taşımamıza rağmen Saski ve Sayın Turgut Babaoğlu'dan nihayet halkımıza 12 gün sonra bilgi verilmiştir.

Sayın başkan RİCA makamında değil, İCRA makamında olduğunuzu UNUTMAYINIZ…

İcra makamında bulunan Sayın Turgut babaoğlu'nun dünkü beyanatları açıklamadan ziyade rica niteliğinde olmuştur. Nihayetinde bir gün sonrada Saski'den beklenen açıklama gecikmelide olsa yapılmıştır.Açıklama kamuoyu ve bizler tarafından yeterli bulunmamıştır.

   Günler öncesi Sayın Turgut Babaoğlu ve Sayın Hüdaverdi Bahadır,Büyükşehir belediye başkanı Sayın Ekrem Yüce tarafından çiçeklerle karşılanmış,ancak bu vahim konu hakkında bir açıklama yapılmamıştır.Cumhur ittifakının ortağı olan iki parti belediye başkanının bu şekilde birbirinden bağımsız,ilgisiz ve sorumsuzca yaklaşımı Cumhur ittifakındaki uyumsuzlukları gün yüzüne çıkarmıştır.

Bu kadar önemli bir konu hakkında,bu kadar geç yapılan açıklama kafalarda soru işareti bırakmıştır, 85.000  nüfuslu Hendek ilçemiz küçümsenemeyecek ve siyasi heveslere heba edilmeyecek kadar büyüktür.Saskinin sabotajı doğrular nitelikteki açıklamaları ve sürecin yargıya intikal ettirilmesinin ardından bizlerde bu sürecin en yakından takipçisi olacağız. Sorunun faillerinin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.Konunun derinliğini her şekilde araştıracağız.

Sayın Turgut Babaoğlu'nun Büyükşehirden talep ettiği 2 ay su faturalarındaki tahakkuk iptalini önemsiyor ve doğru buluyoruz.İnsan sağlığı maddi bir bedelle ölçülemez.Halkımızın her kesiminin  içinde bulunduğu maddi ve manevi olarak zor günler yaşadığımız bu süreçte,bizlerde sayın Turgut Babaoğlu'ndan Bu ay ödenecek olan Emlak,Temizlik ve İlan Reklam vergi ödemelerinin ertelenmesi ve bu vergilerin Sakarya ilçelerindeki en uygun rayiçlerle revize edilmesini önermekte ve önemsemekteyiz.Bu konuda sayın Başkan ve meclis üyelerimizden gerekli desteği Esnafımız ve vatandaşlarımız adına bekliyoruz.

Halkımızı etkileyecek olan her eylemin ve kararın takipçisi olacağımızdan hiçbir Hendekli vatandaşımızın şüphesi olmasın.

Nihat Bayraktar

CHP Hendek İlçe Başkanı