Güncel
Giriş Tarihi : 07-05-2020 21:07   Güncelleme : 09-05-2020 21:13

GELECEK PARTİ MASKE SORUNUNA EL ATTI

Belediyenin günlerdir yapamadığını Gelecek Parti İlçe Başkanlığı yaptı

GELECEK PARTİ MASKE SORUNUNA EL ATTI

Corona virüs -19 pandemisi karşısında maske konusunda bir çok gelişmiş dünya ülkesi ürün tedarikinde çaresiz kalırken, ülkemizde maske üretiminde sıkıntı yaşanmadı ancak dağıtılması sürecinde aksaklıklar yaşandı.

MASKE!!!

Hükümet önce  eczanelerden maske satışını yasakladı. PTT’yi  maske dağıtmakla görevlendirmek sureti ile adeta kilitledi. Yanlışlarının ayırdına varan iktidar çare olaral vatandaşların ( 20 yaş üstü- 65 yaşaltı) e devlet üzerinde müracaatta bulunmalarını , telefonlarına gelen kod ile eczanelere giderek maskelerini almalarını istedi. Kimisi aldı ancak bir çok vatandaş maskeye ulaşamadı.

GENELGE GÖZARDI EDİLDİ

Tüm bunların yanı sıra  Sakaryamızdaki bazı AK parti belediyeleri konunun üzerine eğilerek maske üretimine geçerlerken, belediyemizde  taşın altına ellerini koymaktan imtina etti ve Sakarya valiliği genelgesinde; “ Her belediye vatandaşına maskesini kendi dağıtacak” denilmesini kulak arkası etmeyi marifet bildi. Maske konusunda bir arayışa girmek yerine adeta sorunu görmezden gelmeyi vazife sandı.

BELEDİYENİN YAPAMADIĞINI GELECEK PARTİSİ YAPTI

İşte böylesi bir ortamda  ortaya Gelecek Partisi Hendek İlçe Teşkilatı çıktı. Vatandaşın maske ile buluşmasına aracılık etti. Gelecek parti kendi bünyesinde oluşturduğu fon ile maske temini sağladı ve bugün Gelecek Parti Hendek ilçe Başkanı Musa Akıcı, Koordinatör Fatih Sunman ve Gelecek Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Güler gazetemizi ziyaret ederek  hem maske dağıttılar hem de gündemle ilgili bilgiler aktardılar.

HENDEK SAHİPSİZ DEĞİL

Gazetemizi ziyaret eden Gelecek Parti Hendek ilçe Başkanı Musa Akıcı, ülkenin ek gündeminin sadece Koronaya endekslendiğini ancak bunun yanlış olduğunu belirterek; “ günlük kazanıp günlük yiyen küçük esnaf ne yazıkki bu süreçte unutuldu. “ dedi.

KONUT   FİYATLAMASINDA HESAP HATALARI DİZ BOYU

Toplu konut hakkında da açıklamalarda bulunan Akıcı; “ geçmiş dönemlerden günümüze intikal eden Kemaliye Kentsel dönüşümü  facia ile sonlandı. Bu enkaz burada bir abide olarak dururken bunu görmezden gelen yerel iktidarın yeni konut hamlesine girişmesi gündem değiştirmekten başka bir şey değil. Kaldıki  yapılan hesap hataları konut hayal eden vatandaşları hüsrana uğrattı. İkinci bir Kemaliye faciası ile karşı karşıyayız” dedi.