Güncel
Giriş Tarihi : 29-04-2020 23:43   Güncelleme : 29-04-2020 23:43

Su şebekesi mercek altına alındı

İçme sularında meydana gelen ve neden kaynaklandığı henüz tespit edilemeyen kokunun kaynağı araştırılıyor.

Su şebekesi mercek altına alındı

SU SATIŞI AKARYAKIT SATIŞININ ÖNÜNE GEÇTİ

Bugün  akşama doğru ilçemiz genelinde içme sularında baş gösteren koku nedeni ile vatandaşlar şaşkınlık yaşadılar. İçilemez derecede kokunun varlığı  ve bu durumu bilmeksizin çok sayıda ev hanımının yaptığı yemekleri döktükleri, bu akşam itibarı ile hazır su satışlarının akaryakıt tüketiminin önüne geçmesi kuvvetle muhtemel.

KORONA KORKUSUNA MAZOT KOKUSU EKLENDİ

İçilemez derecede çeşmelerden akan suyu kullanamayan vatandaşlar , resim vermekten çekinirlerken marketlere su reyonlarına yöneldiler ve litrelerce hazır suyu alarak evlerinin yolunu tuttular.

ŞEBEKEDE MAZOT KOKUSU!

Konuyla ilgili olarak ilçe sağlık müdürlüğü yetkililerinde değişik çeşmelerden numunelerin alınarak tahlile gönderildiği öğrenildi.Çok sayıda vatandaşımızın bizleri arayarak sulardaki kounun nedenini sormalarının yanı sıra sularda petrol ürünü mazot kokusuna yakın bir kokunun olduğu yönünde görüş belirttiler.

SASKİ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak Sakarya SASKİ yetkililerince yapılan ortak açıklamada, “  bu akşam üzeri içme sularındakki koku kaynaklı şikayetler alınmıştır. Depolarda ve şebekelerde yapılan ölçümler neticesinde klor seviyesinin normal olduğu tespit edilmiştir.  Şikayetler neticesinde tedbir amaçlı sular kesilerek şebekeler ve depoların tahliye işlemine başlanılmıştır.  Ekiplerimiz tarafından da su numuneleri alınmıştır. Kokunun kaynağının araştırılmakta olduğu en kısa sürede suların şebekeye verileceği” ifade edildi.