Güncel
Giriş Tarihi : 29-04-2020 18:35   Güncelleme : 30-04-2020 00:13

HALK 54 ŞEHİT KARDEŞİNE REVA GÖRÜLENLERİ YAZDI

Sakarya yerel haber portalı Halk54 editörü Hüseyin Cumali, Cumhur İttifakının Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu’nun onlarca müdüre yer bulduğu halde Akyazı’lı şehit kardeşi Hendek Belediyesi eski yazı işleri müdürü Raşit Şişman’a yapılanları satırlarına taşıdı.

HALK 54 ŞEHİT KARDEŞİNE REVA GÖRÜLENLERİ YAZDI

OLMAYAN HAL MÜDÜRLÜĞÜNE MÜDÜR OLARAK ATANDI

113 yıllık Hendek Belediyesinde bulunan müdür kadrolarının bu dönemde olduğu kadar rotasyona uğramadığını önemle vurgulayan yazar, son olarak Kültür Müdürü olarak görev yapan  şehit kardeşi Raşit Şişman’ın Hendek ‘de bulunmayan  Hendek Belediyesi Hal Müdürlüğüne atandığını yazdı.

Şehit kardeşi  müdür  Raşit Şişman kimdir?

Şırnak’da 1995 yılında kardeşinin şehit düşmesi üzerine 1997 yılında şehit kontenjanından memur olarak işe alınan Raşit Şişman  Sakarya Üniversitesinde işe başladı. Bir süre Üniversitede çalışan Şişman ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Üniversitesi  ve son olarak da Hendek Belediyesi ‘nde görev yaptı.

4 YIL ( 2016-2019)  KESİNTİSİZ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YAPTI

 Hendek Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne 2016 yılında getirilen Şişman, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerle birlikte Turgut Babaoğlu’nun seçilmesi ile 4 yıl kesintisiz olarak sürdürdüğü Yazı İşleri Müdürlüğünden  Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne atandı.

ARTIK DAYANAMADI

Şehit kardeşi burada görev yaparken bu kez yeni bir atama ile karşılaştı. Hendek ilçesinde bulunmayan bir Hal’a müdürü olarak atandı. Özel sektörden kiralanan Mezbahane binası içerisinde 2 m2 lik bir odada ilçede bulunmayan bir hal müdürü olarak göreve başladı. Yaklaşık son bir yıldır gerek rotasyonlar gerekse mobing uygulamalara daha fazla rıza göstermedi ve olayı Ankara’ya taşıdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine ( CİMER) e yaşadıklarını şikayet eden Şişman’a yapılanlar her ne kadar belediye yetkililerince  Korona virüs mücadelesinin devam ettiği  ifade edilerek yaşananlar gözlerden kaçırılmaya çalışılsa da olayı bilenler, duyanlar yapılanların yakışık olmadığını dillendiriyorlar.

PARTİ DEĞİŞTİRMEYECEĞİM DİYE EL İLANI DAĞITMIŞTI

Diğer yandan 31 Mart 2019 Mahalli yerel seçimler öncesi BBP’ye geçen , seçim meydanlarında  kendisi hakkında rakip parti adaylarının ; “ seçildikten sonra parti değiştirecek iddiasında bulunanlar bu yolla kendilerine oy devşiriyorlar”   iddiasında bulunarak  bu söylemlerin maksatlı çıkarıldığını  beyan etmiş, parti değiştirmeyeceğim başlıklı broşürleri ilçe halkına dağıtmıştı.  

HABERİ MANŞETTEN DUYURMUŞTUK

BBP’den seçimi kazanmasının ardından yaklaşık 9 ay sonra tekrar MHP’ye dönmüş, Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından yakasına 3 hilal motifli rozet takılmıştı. Bizde Hendek yerel gazetesi olarak bu geçişi günler öncesinden manşetimize taşımız ( Babaoğlu yuvaya dönüyor) başlığı ile servis etmiştik.