Güncel
Giriş Tarihi : 29-04-2020 17:35   Güncelleme : 29-04-2020 17:35

TOP AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜNDE

Dün yayına vermiş olduğumuz ( Koltuk hırsı mı hizmet aşkı mı?) başlıklı habere Hendek Belediyesi hukuk avukatı Gökhan Bilgin’den yorum geldi.

TOP AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜNDE

Yazdığı yorumu 1 dakika sonra silen Bilgin, polemik konusu oluşturmamak adına  yorumu  kaldırdığını yüz yüze görüşerek işin doğrusunu anlatabileceğini ikili konuşmamızda belirtti. Bunun üzerinde bende öğleden sonra  Hendek Belediyesindeki odasında kendisi ile görüştüm.

YORUM FARKI

Bana  kanun metninin yorumlanmasında hata olduğunu kanunun açılımından haberde ifade edildiği  şekilde bir anlam çıkarılmasının doğruyu yansıtmayacağını ifade ederek barolar birliğinin bu konuyla ilgi çok güzel çalışması olduğunu belirtip bizimle paylaştı.  Hukuk adamlarını bile bazen ikiye ayıran yorumlamaların bulunduğu günümüzde bir hukukçu kadar bilgi sahibi olmadığımızdan yazılı kanun maddesini yanlış yorumladığımıza ikna olduk.

13 NİSANDA GELDİ 14 NİSANDA TEVDİ ETTİK

Konuşmanın akabinden , “evet yorumlama farkından ortaya çıkan hatayı kabul ediyorum. Ancak haberin içeriğinde yer alan diğer hususlar hakkında da keşke görüş belirtseniz” dediğimde Avukat Bilgin; “  Olağanüstü meclis toplantısının aniden geliştiğini, bu toplantının yapılıp yapılamayacağına mülki amirliğin oluru koşuluyla gerçekleşebileceğinin altını çizerek; “ ayın 15’inde gerçekleşen olağanüstü meclis toplantısı için ilçemiz kaymakamlığına başvurulduğunu, kaymakamlıkça cevabın 13 Nisan günü mesai bitiminde Hendek Belediyesine ulaştığını dolayısı ile AKP meclis üyelerine Hendek Belediyesi Faaliyet raporunun ayrıntılarını içeren kitapçığın 14 Nisan Salı günü ulaştırıldığını ahatta MHP olarak kendilerine detaylı sunum yapabilecekleri yönünde teklif götürüldüğünü ancak teklifin AK Parti meclis gurubunca kabul edilmediğini ifade etti.

BEN İŞİN HUKUKİ TARAFINA BAKIYORUM

Bilgin’e; “ basına kapalı olan meclise bir internet habercisinin ne vasıfla girdiği konusunda da söyleyecek bir şeyinin olup olmadığını sorduğumuzda; “ ben işin bana düşen hukuki tarafına bakıyorum. Kim meclise girmiş çıkmış ben o konuların dışındayım” cevabını verdi.

Şimdi soru şu: 

-Cumhur ittifakının Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu’nun yıllık faaliyet raporunun bizzat AKP üyesince telefonla aranılarak faaliyet raporunun kendilerinde bulunmadığını, oylanacak olan raporun kendilerine ivedilikle ulaştırılmasını istediği yönünde telefonlaştığı , telefon görüşmesi sonrasında raporların AK partili meclis üyelerine gönderildiği  doğru mu yalan mı? Yani  doğruyu kim söylemiyor?