Güncel
Giriş Tarihi : 27-04-2020 22:44   Güncelleme : 28-04-2020 19:53

ULUDEREYE DİKKAT!

Eleştiriye tahammülleri olmayan birileri ortaya çıkıp (yine mi?) deselerde biz uyarımızı şimdiden yapalım. Şair Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi; “ Tohum saç bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın” misali biz bildiğimizi paylaşalım.

ULUDEREYE DİKKAT!

MÜDAHALE DOĞRU ZAMANDA YAPILIRSA BAŞARIYA ULAŞILIR

Yazın ayak seslerinin duyulduğu bu günler ne yazıkki tüm dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran Korona virüs mikrobu ile  başta devlet ve devlet kurumları olmak üzere tüm vatandaşlar büyük mücadele içerisindeyiz.  Bu hengamede bazı şeylerin öncelik sırasına göre arka plana atılması olağan karşılanabilir. Ancak unutulmaması  gereken  bir iş doğru yerde  doğru zamanda yapılırsa başarı sağlanır.

İLAÇLAMA İVEDİLİKLE YAPILMALI

Konumuza dönecek olursak  ilçemizi ortadan ikiye bölen Uludere çayımız mevcut. Bugünlerde deredeki su debisinin yüksekliğinden ötürü  bugünlerde dikkat çekmeyen, önemsenmeyen ancak yarın su debisinin azalması ile ortaya çıkacak olan, akarsuyun durağanlaşması  ( ki geçmiş yıllarda tecrübeyle sabittir) dere içerisinde bulunan, yuvalanan sivrisineklerin  havra yapma dönemi. Bertaraf etmek için bu duruma bu günlerde müdahale etmek şart, aksi takdirde geçmişte yaşanan sivrisinek istilalalarının benzeri ile karşılaşmamız  kuvvetle ihtimaldir.

KORONA PANDEMİSİNİN ARKASINDAN SİVRİSİNEK PANDEMİSİ AN MESELESİ

Zira geçmiş yıllarda bazı dönemlerde zamanında müdahale edilmememsi nedeni ile özellikle dere kenarında ikamet eden vatandaşlar evlerinde yaz temizlikleri ,boya, badana işleri yapılmasının ardından balkonlarında oturamaz, duvarları sivrisinek pandemisi ile karşı karşıya kalmışlardı. Çevre sağlığı ve çevre güvenliğini sağlamak adına hızlı hareket etmeliyiz. 

UMARIZ DİKKATE ALINIR

Buradan yetkililere sesleniyorum: Uludere çayı güzergahında ivedilikle ilaçlama yapılması zarureti mevcuttur. Umarız fikir bizden çıktı diye bu önerimiz kulak arkası edilmez ve vatandaşlar yazın o sıcak günlerde sivrineklerle mücadele etmek zorunda kalmazlar…