Güncel
Giriş Tarihi : 17-04-2020 18:13   Güncelleme : 23-04-2020 18:38

İşin aslı meydana çıktı!

Bir süre önce ilçe genelinde başlatılan trafik acil eylem planı çerçevesinde sürdürülen yol ve kaldırım çalışmaları bütün hızı ile devam ederken Koronavirüs mücadalesi kapsamında bittiği halde açılamayan Zeki Cömert parkı etrafında bulunan kaldırımda yapılan çalışmalar esnasında ama vatandaşların kaldırımda yürümelerine imkan sağlayan oluklu taşların konulmadığını bir işi iki kere yapmamak adına uyarılarda bulunmuş haberleştirmiştik. Nitekim sonradan döşenen taşlar kaldırılıp oluklu taşlar kaldırıma döşenmişti.

İşin aslı meydana çıktı!

CEZALANDIRILMIŞTIK!

Vay senmisin bu eleştiriyi yapan hemen Hendek Belediyesi basın müdürlüğünce meil adresinden çıkartılarak cezalandırılmıştık!.

İlçe merkezinde bazı kaldırımların 70 cm civarında olmasına rağmen bahse konu oluklu taşların konulduğunu yeni oluşturulan 170 cm lik kaldırımlarda bu tür faaliyetin olmadığını gözlemlemiştik.

DOĞRU SORU DOĞRU CEVAP

Bugün Başpınar mahallesinde 1133 sokakta  kendi işyerimizin önünde yapılan kaldırım çalışmalarında Zeki Cömert parkı etrafındaki yaya kaldırımlarında aynı işin iki kez yapılamsına şahit olduğumuz gibi aynı çalışmanın benzerini  yine gördük. Bu kez çalışmaları yakından takip eden Hendek Belediye başkan yardımcısı  Hızır Çağrı Güngör ile birlikte  plan ve proje müdürü Tunahan Kuru ile karşılaştık ve neden bir işi iki kez yapıyorsunuz? Sorusunu yönelttik.

KENDİ EKİBİMİZLE ÜRETİYORUZ

Plan  ve proje  müdürü Tunahan Kuru, böylesi bir sorunun sorulmasının normal olduğunu ifade ederek; ““ekiplerimiz ilçenin dört bir yanında harıl harıl çalışıyorlar. Buraya döşediğimiz bordür , kaldırım taşları ve oluklu taşlar kendi tesislerimizde kendi personelimizle yapıyoruz. İş ocaklarında bulunan tesis 24 saat kapasite ile çalışıyor.

ZAMAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Kamuoyunun bilmesinde de fayda olacağını sanıyorum. Tesislerimizde bir üründen diğer bir ürün üretimine geçmek için makinaların aparatlarının değişmesi gerekiyor.Büyük zaman kaybı oluşuyor,  bu da üretimde aksamalara neden olabiliyor. O nedenle şu anda stoklarımızda oluklu taş yok. İşlerin yavaşlamaması adına kaldırım taşlarının döşenmesi işini gerçekleştiriyoruz. Oluklu taş üretimini gerçekleştirdiğimizde kaldırım taşlarını sökerek ama vatandaşlarımızın kaldırımda kimseye muhtaç olmaksızın yürümelerine imkan sağlayan oluklu taşlarımızı döşüyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkan yardımcısı  Güngör; “ acil eylem planı çerçevesinde yaptığımız çalışmalar aralıksız devam ediyor. İnşallah bittiğinde trafik de vatandaşlarımızda rahatlayacaklar. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.