Güncel
Giriş Tarihi : 12-04-2020 20:31   Güncelleme : 15-04-2020 14:59

KILIBIK SİYASET BEKLEYENLER!

Kılıbığın sözlüksel anlamı ( karısından çekinen erkek) olarak tanımlanmakta. EVCİLİK OYNAMIYORUZ SİYASET YAPIYORUZ

KILIBIK SİYASET BEKLEYENLER!

EVCİLİK OYNAMIYORUZ SİYASET YAPIYORUZ

Oysa siyasette bir şahinler gurubu birde güvercin  gurubu nitelemeleri mevcut. Evli olupta eşine saygısı olmayan aile tiplemelerine baktığımızda bu tür evliliklerin mezara kadar değil pazara kadar sürdüklerine şahit olmaktayız. Evlilik karşılıklı saygı, sevgi ve sadakate dayanıyorsa her türlü zorluğun üstesinden gelinir, o evliliğin sonsuza kadar süreceğini söylemek kahinlik olmaz sanırım.

SORUMLULUK ÜSTLENMEYEN SİYASETÇİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Peki evlilik kurumunda  durum böyle iken siyaset kurumunda nasıldır. Kurulan tüm siyasi partilerin bir tek amacı vardır o da iktidar olmak,  kendi siyasi  düşünceleri istikametinde ülkeyi yönetmek, kalkındırmak, gelecek nesillere daha iyi yaşanabilir bir gelecek bırakmaktır. Açıkcası siyaset sorumluluk üstlenmektir. Ancak bunu yaparken ahlaki etik kuralların gözardı edilmesi toplumu germekte, insanları kutuplaştırmaktadır. Bu durum ilerleyen süreçte ise yerleşmiş toplumsal kurallarıda bertaraf etmekte, saygı sevgi düzeyini düşürmektedir.

YAPILAN BİR YANLIŞI DİLE GETİRMENİN NERESİ YANLIŞ?

Siyaset sadece sandık zamanından sandık zamanına göre yapılmaz. Siyasi partiler yaşamlarını sürdürmek istiyorlar her daim hareketli olmak zorundadırlar. Bir düşünce iktidar olurken karşıt düşünce muhalefet olmakta, bu durumda muhalefet  iktidarı yakından takip etmekte vatandaşın kendilerine verdiği muhalefet etme yetkisini yapmakla mükelleftirler. Hiçbir muhalefet partisinden ( daha seçimlere şu kadar zaman var hele şimdi bekleyelim o zaman konuşuruz) gibi bir tavır beklenemez. Muhalefet her dakka dinami olmak iktidarı yakından takip etmekle görevlidir. Sırası gelir yapılan doğruları alkışlarken sırası gelir yapılan yanlışları da eleştirirler. Sorunu gündeme taşırken diğer yandan da çözüm önerilerini dile getirirler. Siyasi kurallar ve siyasi partiler kanunları çerçevesinde bazen tek bir parti iktidara gelir bazen de günümüzde olduğu gibi eski adı koalisyon günümüdeki adı ittifaklar olan partiler iktidar olabilirler. Bu demek değildir ki ortağın yaptığı bir yanlışa, eksiye göz yummalı, sesini çıkartmamalı.

14 BELEDİYEDEN 4 GÜZEL GÜZEL ÖRNEK

Kaldı ki Sofu yaptığı paylaşımda bir ard niyet aramak öküz altında buzağı aranması gibi oldu. Sakarya’nın 16 ilçesinden 14’ü AK aprtili belediyeri olarak karşımızda duruyor. Buna rağmen  (Ekmek Fırınları iletişim adresleri) konulu belediyelerin  faaliyetlerinden sadece dördünün ismine yer vermiş. Bunda bir ard niyet arayacağınıza  ilk yapmanız gereken Hendek Belediyesinin günün akşamına kadar neden beklediğini sorgulamanız olmalıydı.

MEĞER HERKES PUSUDA BEKLİYORMUŞ!

İlçede 7 yıl AK Parti hükümetinin ilçe başkanlığı görevini yapmış ilerleyen süreçte ise 31 Mart mahalli seçimlerinde belediye başkan adayı olmuş, yapılan seçimler sonrasında vatandaştan iktidar olma yetkisini değil muhalefet olma yetkisini alan Ali Kemal Sofu’nun yaşadığımız 2 günlük sokağa çıkma sürecinde başta Büyükşehir Belediye başkanlığı olmak üzere bu süreçte gece saat 00.00’da başlayan sokağa çıkma yasağı sonrasında Akyazı ve bazı ilçe belediyelerinin krizi iyi yönetiyor olmalarını sosyal meday hesabından duyurması, ( kaldı ki konu dezenfekte ya da yardımlaşma olayı değil)  ekmek fırınlarının iletişim bilgilerinin halka duyurulmasının neden günün akşamında olduğudur, ne yazık ki bunu görmezden gelenler  olayı farklı mecralara taşıdı. Meğer herkes pusuda bekliyormuş!!!

AKŞAMA KADAR NEDEN BEKLENDİ?

Peki diyelimki sizler haklısınız. Ozaman adama sormazlar mı? Gece yarısı ilan edilen sokağa çıkma yasağının sabahında ekmek fırınlarının iletişin telefonlarının  sabahtan ivedilikle duyurulması gereken böylesi önemli bir konunun günün akşamında, kurumun resmi internet sitesi durur iken twitter üzerinden açıklama yapmasını nereye koyacağız? Lütfen kalem oynatanlar birde bunu sorgulasınlar. Akşama kadar  ne beklendi, neden beklendi?

ALTI BOŞ İDDİA, İTHAM, İFTİRALAR DİZ BOYU

Bir anda bel altı vurmalar başladı. Vay efendim bu açıklaması ittifaka zarar veriyormuş!!! İttifakı baltalıyormuş!!! Gelecekte başka bir siyasi partiden aday olma hesapları yapıyormuş!!! Gibi ipe sapa gelmez iddialar, ithamlar, suçlamalar…

ÜST AKIL KİM?

İlçenin siyasetinde 7 yıl gibi söz sahibi olan birinin siyasetten uzak kalmasını düşünmek, yapılan eksiklikler, hataları gördüğü halde sesli düşünmemesini istemek olacak şey mi?  Partisinin yerel yönetimde ortaklık ediyor olması yapılan yanlışları, hataları görmezden gelmesini istemek, beklemek, dahası mal bulmuş mağrip gibi  bir gurup güruh tarafından topyekün saldırıya geçilmesi, ülkede pandemi salgını varken  denilerek siyaset yapıyor suçlamasında bulunulması hangi aklın ürünü?

YARIN NELER GETİRİR BİLİNMEZ

Yağlı güreşlerde cazgırın söylediği güzel bir söz vardır.  ‘Alta  düştüm diye erinme,üste çıktım diye sevinme…’ Olur ki yarın taşlar yeniden karılır, şartlar değişir, yarın çok şeylere gebedir… Ömür geçiyor, doğaldır ki sayılı günler de çok çabuk geçer. Siyasette siyasetçi  yeri gelir şahin politikası yeri gelir güvercin politikası izler. 

KILIBIK SİYASET !

O nedenle bir siyasetçiye haksız iddia,itham ve suçlamalarda bulunmak, onu bir anda tu kaka ilan etmek, akıllarınca siyasetin dışına itmek bir siyasetçiden kılıbık siyaset yapmasını beklemek kimsenin haddine değildir. İyi beklemeler…Bilesiniz ki su akar yolunu bulur…