Güncel
Giriş Tarihi : 11-04-2020 19:15   Güncelleme : 15-04-2020 15:00

Kaş yapayım derken göz çıkarmak!!!

Dün akşam ekranlara kitlenen vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günü belirlenen kimselerin haricinde sokağa çıkmanın yasak olduğu kararı üzerine açık marketlere hücum eden vatandaşlar nedeni ile başta Sağlık Bakanlığı ve görevlilerinin yaklaşık 1 aydır sıkı sıkıya uygulanan (Evde Kal Türkiye- Kişisel izalasyon) politikası büyük darbe aldı.

Kaş yapayım derken göz çıkarmak!!!

Tüm dünyanın uygulanan tedbirler ve uygulamalarına gıpta ile baktığı ülkemizde son dakika golü maalesef Koronavirüs mücadelesinde kaş yapayım derken göz çıkardı.

Akşamları değişik TV ekranlarına çıkan profosörlere vatandaşların ve moderetörlerin sıkça sorduğu sorunun ( pik noktasına ne zaman geleceğiz?)  cevabını  bir prof olmamama rağmen ben vereyim.

HASTALIĞIN PİK YAPACAĞI TARİH 23-24 NİSAN

Yetkililerin ifadelerine göre Koronavirüs mikrobu bulaşan hastaların 14 gün karantina olma zorunluğu vardı. Dün akşamki  tarih 10 Nisan!!! Bu tarih üzerinden 23-24 Nisan tarihi Koronavirüs mücadelesinde ülkemizin en azından sokağa çıkma yasağının uygulamaya konulduğu 30 Büyükşehir ve Zonguldak illerinde salgının pik yapacağı tarih olacaktır.

Elimde bir veri, bir istatisdiki bilgi yok ama böylesi önemli bir kararın son dakikada  verildiği ülkemizde yetkililerin ülkemiz vatandaşının olağanüstü durumlarda ne şekilde tepki vereceğini , nasıl bir tavır takınacağını bilememek o ülkenin insanının yöneticiler tarafından bilinmediğine en güzel işarettir. Tezimi şu öngörümle desteklemek isterim.

TÜRK ÖLÜR AMA ESARET ALTINA GİRMEZ…

15 Temmuz 2016 ülkemiz için bir milad olmuştur. Fetöcü hainler bir kalkışma içerisine girdiler. Zannettiler ki Türk insanı korkar, boyun eğer, rıza gösterir. İşte bu yüzden kalkışma hareketi başarılı olmadı. Eğer o Fetöcü hainler Türk insanını iyi etüd edebilmiş olsalardı  işi aceleye getirmezler farklı bir statü uygularlar Allah göztermesin başarıya ulaşırlar ve ülkemizde kan gövdeyi götürürdü.

KARAR DOĞRU ZAMANLAMA YANLIŞ

Sokağa çıkma yasağı kararının açıklanması ne derece doğru bir karar ise açıklama saati o kadar yanlış bir karar. Umarım biz yanılırız, aylardır verilen mücadele heba olmaz.

2 GÜNDE ÖLMEZDİNİZ YA…

Tabi bir sözümde Koronavirüs salgını unuturcasına, yok sayarcasına  2 günlük sokağa çıkma yasağı karşısında marketlere saldırmalarını anlamak ne mümkün? Yahu insan 2 gün sadece su içse yaşar ölmez ya. Sonra bu sıkıyönetim değil sadece sokağa çıkma yasağı. Marketlere saldırdınızda ne oldu? Virüsü her kişiye her bir yere bulaştırmaktan başka…

Umarız biz yanılırız…Allah beterinden korusun.  Evde kal Türkiye, Evde kal Hendek…