Güncel
Giriş Tarihi : 09-04-2020 16:42   Güncelleme : 09-04-2020 16:42

KISA DÖNEM ASKERLİK SONA ERDİ!

Yurt dışından (Özbekistan) dan getirilen kişilerin Sakarya merkezdeki KYK yurtlarının kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle 232 kişinin Hendek KYK Abdurrahman Gürses erkek Öğrenci yurdundaki karantina süreleri sona erdi.

 KISA DÖNEM ASKERLİK SONA ERDİ!

26 Mart Perşembe günü ilçemizdeki KYK ( Abdurrahman Gürses) yurdunda 14 gün karantina altında tutulan 232 vatandaşımızın karantina süreleri dolması ve yurtta kalanlarda Kooronavirüs septomlarının görülmemesi üzerine memleketlerine gönderildiler.

Yurtlarda karantina sürelerini tamamlayan vatandaşlar polis ve yurt görevlilerinin nezaretinde yanlarında bulundurdukları şahsi eşyalar ve pasaportlarını alarak Sakarya’lı otobüs firması Evin Tur araçlarıyla memleketlerine gönderildiler.

KISA DÖNEM ASKERLİK SONA ERDİ!

Yurtta 14 gün süre ile karantina altına tutulan vatandaşlarımız kendilerine çok iyi bakıldığını,sağlık kontrollerinin muntazaman yapıldığını, yaşadıkları 14 gün karantina süresinin yaşamlarında ayrı bir yeri olduğunu  belirterek; “ odalarımız ayrı ayrı da olsa kısa dönem askerlik misali arkadaşlıklarımız oldu. Bu günlerin bizdeki etkisi oldukça büyük. Burada başlayan arkadaşlığımız ömür boyu sürecek” dediler.