Güncel
Giriş Tarihi : 04-04-2020 14:52   Güncelleme : 04-04-2020 14:58

HER ŞEYİ POLİSİYE TEDBİRLERDEN BEKLEMEYELİM

POLİS HANGİ BİRİNE YETİŞSİN? Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran Korona virüs mücadelesi adına alınması gereken tedbirlerin her dakka radyo ve TV’lerden yayınlanmasına rağmen vatandaşların hala bu tedbirleri yok saymaları işin ciddiyetinin anlaşılmadığını gösteriyor. Polis hangi birine yetişsin.Her şeyi polisiye tedbirler ile almaya kalkışırsak ne personel yeter ne zaman yeter ne ömür…

HER ŞEYİ POLİSİYE TEDBİRLERDEN BEKLEMEYELİM

SORUN MASAYA YATIRILMALI

İlçemizin nüfusu 100 bin bandına yaklaşırken ilçemizde yaklaşık 13-15 civarında eczanemiz mevcut.  Belki yönetmelik ya da eczacılar odasının aldığı kararlar  gereği  tatil olan Cumartesi ve Pazar günleri ilçemiz genelinde bir eczane görev yapıyor.

KURALLARA UYALIM

Olağanüstü durumdan geçtiğimiz bu günlerde bu yönetmelik ya da kararların biraz olsun esnetilmesi zaruret arzediyor.  Zira bugün Cumartesi ve nöbetçi eczane bir tane. 100 bin nüfusa yaklaşan ilçemizde tatil günlerinde nöbetçi eczane önünde yoğunluğun olması kaçınılmaz. Nitekim eczane önünde  yoğun olarak sağlıkları adına ilaç sırasına giren vatandaşların  sosyal mesafe kuralına uyulmamaları  Koronavirüs adına alınan önlemleri  de boşa çıkarıyor.

NÖBETÇİ ECZANE SAYISI ARTIRILMALI

Böylesi bir olağanüstü dönemden geçerken ilçemiz genelinde tatil günlerinde nöbetçi eczane sayısını artırabilir , maske zorunluluğu ve sosyal mesafe kavramını düzenli olarak uygulayabilirsek salgının önlenmesi adına büyük katkı sağlamış olacağız.