Güncel
Giriş Tarihi : 02-04-2020 17:08   Güncelleme : 02-04-2020 17:08

BİRİNİ KALDIRIYORSUN BİRİ BAŞLIYOR!

YENİ BİR ÇÖPLÜK DAHA OLUŞTU! AYIPTIR, GÜNAHTIR… Hendek Belediyesi yıllardır o günün şartlarıyla çöplerin toplandığı Nuriye mahallesi vahşi çöp yoplama alanı kapatıldı. Bunun yerine Akova mahallesinde Hendek Belediyesi iş ocaklarının bulunduğu alana günün şartlarına uygun çöp aktarma istasyonu kurdu. Tüm bu yatırımlar ilçe halkına daha iyi bir gelecek daha iyi bir yaşam sürdürülmesi adına yapılıyor. Lütfen bunun bilincinde olalım.

BİRİNİ KALDIRIYORSUN BİRİ BAŞLIYOR!

DAHA 10 GÜN ÖNCE

Konumuzun özüne gelecek olursan daha 10 gün önce  bilinçsiz bazı vatandaşların Turanlar mahallesi bitişiğine adeta yeni bir çöp toplama merkezi yapılmışcasına  vahi çöp sahasını andırır görüntülere şahit olmuş, haberimizin ardından Hendek Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekiplerince bahse konu alan temizlenmişti.

İLÇE MERKEZİNE 7,5 KM

Bu tür vahşi çöp depolama alanı  Dikmen  grup yolu üzerinde , ilçemize 7,5 km uzaklıkta Sümbüllü mahallemizin hemen yakınında Gündoğan mahallesi sapağından yaklaşık 500 metre ileride yolun sağında,  benzer görüntüler mevcut, arazi çöplüğe çevrilmiş. Alanda inşaat atıkları da bulunuyor.

YETKİLİLERİN DİKKATİNE!

Hendek Belediye Temizlik işleri Müdürlüğü,  bir yandan dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran virüs belası ile uğraşırken  bilinçsizce doğa katliamı yapanların bu çöplerini kaldırmaları onların yükünü artırsa da kaldırılması aciliyet arz ediyor.

Hocaya sormuşlar: Bir kereden ne olur? Hoca hazır cevap: Yol olur…Yetkililerin DİKKATİNE…