Güncel
Giriş Tarihi : 01-04-2020 16:34   Güncelleme : 02-04-2020 20:21

Sağlık en büyük nimettir ama?

Kalp ameliyatı geçiren başkan görevinin başında Tüm dünyada pandemi olarak adlandırılan Koronavirüs hastalığına karşı devlet büyük önlemler ve yaptırım kararları aldı. Bu kararlara devlet kurumlarının yanısra özel kurum ve kuruluşlarda gerekli önlemleri alıyorlar.

Sağlık en büyük nimettir ama?

Demirel’i hiç böyle görmediniz

Hendek Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi başkanı Mehmet Demirel ağzında maskesiyle üyelerinin derdine derman olma mücadelesinde.

KENDİ SAĞLIĞINI RİSKE EDERCESİNE

İşte böylesi bir ortamda devletin küçük esnaflara yönelik destek paketi kapsamında kooperatif destekli 25.000 TL ilk 6 ayı ödemesiz  altışar aylık taksitler halinde toplamda 36 ayda ödececeği ifade edilen kredi başvurularını yakından takip eden Hendek Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi başkanı ağır kronik hastalık geçirmesine rağmen üyelerine yardımcı olmak adına kendi sağlığını riske ederek kooperatifte gerekli sağlık tedbirlerini uygulayarak hizmette kesinti olmaması için büyük uğraş içerisinde.

SAĞLIK EN BÜYÜK NİMETTİR AMA?

Başkan Demirel, “ evet hastalığın ne olduğunu, hangi boyutlarda seyrettiğini sağlık kurulu üyelerinin açıklamalarıyla biliyoruz. Sağlığın en büyük nimet olduğunun da farkındayız. Ancak hastalık nedeni ile mağduriyet yaşayan üyelerimize bizim her koşulda hizmet verme gibi bir yükümlülüğümüz var. O nedenle üyelerim mağduriyet yaşarlarken bizim evde oturmamız ne derece doğru? Halkımızın takdirine bırakıyorum” dedi.

Ahmet Çileci – Hendek – DHA-Fotoğraflı