Güncel
Giriş Tarihi : 31-03-2020 19:26   Güncelleme : 31-03-2020 19:31

Garaj taksi yeni yerine taşınacak

Hendek Belediyesi’nin ilçe merkezindeki Zeki Cömert parkındaki yenileme çalışmaları sona erdi ve inşallah yarın 1 Nisan’da hizmete açılacak.

Garaj taksi yeni yerine taşınacak

VARLICA İŞİ ÇÖZDÜ

Yıllardır  merkezde İş Bankası yanında ticari taksi işletmeciliği yapan taksici esnafının görüşlerini de alan Hendek Şoförler ve  Otomobilciler  odası başkanı Cemil Varlıca , kendi tecrübesini de ortaya koyarak hem belediyeyi hemd e Garaj taksi esnafını ortak bir noktada buluşturarak sorunu çözdü.

ESKİ YEZANE BİNASI RASİMPAŞA CAMİSİ YANINA KURULACAK

Taksici esnafıyla görüşüp onları dinlemesinin ardından kendi görüşlerini de taksici esnafı na,mevcut taksi yezanesinin kaldırılacağını, Zeki Cömert Parkında banka ATM’lerinin bitişiğindeki yere geçirileceğini, eski Şeref sineması önündeki yolun ilçe merkezi istikametinde tek şerite düşürüleceğini,  araç yolunun ise M.Asım Pasajına paralel olarak dizayn edileceğini, mevcut ticari taksilerin ise şu an itibarı ile bölünmüş olarak trafik akışını sağlayan yere taşınmalarının hem görsel olarak hem de işlevsel olarak  daha rantable olacağını anlattı.

VARLICA TAKSİCİ ESNAFINI İKNA ETTİ

Bu görüşe taksici esnafları olur yönde görüş bildirirlerken eski taksi yezane binasının ne olacağını sorduklarında oda başkanı Varlıca; “  sizler Salı günü dönüşümlü olarak pazaryerinde yolcu taşımacılığı yapıyorsunuz. Bu işin yazı var kışı var bu nedenle taksici esnafımızın pazaryerinde de mağduriyetini gidermek adına  mevcut yezane binası Rasimpaşa camimizin arkasında Rasimpaşa dernek yönetimi ve Hendek Belediyesinin ortak görüşleri istikametinde montajının yapılacağı müjdsini vererek hem taksici esnafının gönlünü aldı hem de  Hendek Belediyesinin önünü açtı.

ASLOLAN SUYU ALT YAPIYA VERMEK OLMALI KONUYU BAŞKANIMIZA TAŞIYACAĞIM

Bir taksici esnafının yeni yerin girişinin yol meyli açısından farklılığına ve su giderinin olmadığına vurgu yaparak; “  Cumhuriyet alanında biriken yağmur suyu  giderlerinin bulunmamasından dolayı yağan yağmur suları yeni yezane binasının önünü geçilmez hale getirecektir. Bu sorun giderilmezse taksici esnafı mağduriyet yaşayacaktır” söylemini de bizzat yerinde inceleyen başkan Varlıca, “  doğru söylüyorsunuz bu konuya sizin gözünüzle bakamamıştım. Zeki Cömert parkı girişine yapılan cebin burnunun kırılması açık yağmur suyunun  kendi yoluna gitmesine imkan sağlayacaktır. Ama aslolan buradan akan suyun alt yapıya verilmesidir” diyerek konuyu Belediye başkanına taşıyacağı sözünü verdi.  

Ahmet Çileci-Hendek-DHA-Fotoğraflı