Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2020 23:31   Güncelleme : 31-03-2020 19:56

DİYALİZ TEKNİKERLERİNDEN ÇAĞRI

Bir gurup MY Okulu diyaliz teknikeri öğrencilerimizden aldığımız e postayı sizlerle paylaşıyoruz. Bizler Üniversitelerin sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu diyaliz bölümlerinden mezun olmuş,20 bin Diyaliz Teknikeriyiz. Bizler ne kamu da ne de özel sektör de yeterli seviye de istihdam edilemiyoruz.

DİYALİZ TEKNİKERLERİNDEN ÇAĞRI

   Biz diyaliz teknikerleri olarak covid-19 virüsüne karşı bu zorlu süreçte hastalarımızın yanında olmak, onlara en iyi tedavi hizmetini sunmak istiyoruz.

SERTİFİKASIZ SAĞLIK PERSONELİ ÇALIŞTIRILMAYACAK

   1 Mart 2019 da çıkan yeni Diyaliz Yönetmeliğine göre 1 Mart 2020 itibariyle diyaliz ünitelerin de sertifikasız sağlık personeli çalıştırılamayacak denildi. Ancak hala kamu ve özel diyaliz ünitelerinde biz diyaliz teknikerleri yerine 1000 civarında sertifikasız sağlık personeli çalıştırılmakta.

    Oysa Sn bakanımız Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada 1 Mart 2019 itibariyle diyaliz ünitelerin de diyaliz teknikerlerinin istihdam sorununu çözecek diyaliz teknikerlerinin istihdamını artıracağız denmişti. Buna rağmen yapılan alımlar da diyaliz teknikerlerine istenilen sayılar maalesef ki verilmedi. Yönetmeliğe ters düşen düşük sayılar verildi. (85 89 88 70 gibi düşük sayılar verildi).

   Artık düşük sayıları görmek istemiyor, hakkımız olan sayıları görmek istiyoruz. Diyaliz ünitelerin de hemşireler yerine biz diyaliz teknikerleri kendi hastalarımıza hizmet etmek  ve onlara birer faydalı bireyler olmak istiyoruz. Sesimizi duyurmamıza yardımcı olur musunuz?