Güncel
Giriş Tarihi : 28-03-2020 22:40   Güncelleme : 02-04-2020 20:15

Sayın başkan, YORUMUNUZU OKUDUM, ÇOK NAZİK VE NEZAKET SAHİBİSİNİZ TEŞEKKÜRLER…-1-

Dün yayına verdiğimiz bir haber nedense Turgut başkanın canını çok sıkmış olmalı ki haberimizin altına yaptığı yorumdan bu kanıya vardık.

Sayın başkan, YORUMUNUZU OKUDUM,  ÇOK NAZİK VE NEZAKET SAHİBİSİNİZ TEŞEKKÜRLER…-1-

Ne demiştik? 

Düzce istikametinden gelip D-100 karayolundan yan yola giren bazı kendini bilmez sorumsuz sürücülerin D-100 üzerinden geldikleri süratle  yan yola girdiklerini, yan yola uzaklığı 15 ile 25 metre nmesafede yan yola çıkan  iki sokak olduğunu, çocuk oyun parklarının bulunmadığından sokakta  top oynayan, bisiklete binen çocukların, yürümekte zorluk çeken yaşlılarımızın bu araçlar nedeniyle büyük tehlike içerisinde olduklarını , bu yönde yetkililere defaatle biildirip hız kesici kasis isteğinde bulunduğumuz halde kaale alınmadığını haberleştirip yetkililere seslenmiştik.

Kimseyi küçümsemedik, kimseyi  itibarsızlaştırmadık, kimseyi karalamadık, kimseyi tu kaka ilan etmedik.  Başkanın verdiği cevaptan anlıyoruz ki yaptığımız haberlerden oldukça rahatsızlık duyuyor. Kim rahatsızlık duyarsa duysun biz işimizi yapmaya devam edeceğiz.

Şimdi başkan Babaoğlu’nun haberimizin altına yazdığı yorumu aynen yazıyor, takdiri siz okuyucularımıza bırakıyorum.

Turgut Babaoğlu Arkadaşlar bu işler haber yaptırmayla olmuyor her işin bir kuralı kaidesi var her istediğimiz yere yada her  istenilen yere kasis yapamıyoruz yasak karayolları ve Büyükşehir’in bu işler için haklı gerekçeleri ve kuralları var.Artık bu haberi yaptırdınız ya kasis hemen olur yada haberi yapan arkadaş kasisi kendisi yapar.

Gerek haberimizin altına yorumlarda bulunan okuyucularımıza gerekse bundan sonra haberimizi okuyup yorumlayacakların DİKKATİNE!!!

1-Biliyoruz ki Hendek ilçemiz Sakarya Büyükşehir Belediyesinin alt  kademe belediyesidir. Bu tür konular Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bildirilir. Bizler Hendek’de ikamet eden bireyler olarak kapımızın önündeki sorunu Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bildirecek isek Hendek Belediyesi neden var, Hendek Belediyesinde BEYAZ MASA neden var?

2-Ulaşım konusu her ne kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesini ilgilendiriyor olsa da, alt belediyelerinde yükümlülüklerinin olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. 

Bulvar, Cadde,  Bölünmüş yollar, yan yol  ve grup yolları Sakarya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundadır.

Sokaklar HENDEK BELEDİYESİNİN sorumluluğundadır.

Demişsiniz ki   haber yaptırmakla bu işler olmuyor. Bilesiniz ki benim işim haber yapmak sizin işiniz de haberi değerlendirip yada değerlendirmemek size bağlı. ( haberi yapan kasisi de yapar!!!)

3- Benim asfalt şantiyem,  makinam, aracım yok.  Ben sadece haber yaparım…

 

  1. Belediyeler yasası doğrultusunda mahalle statüsüne dönüşen Nuriye mahallesi  3552 Sokak kimin sorumluluğunda?
  2. B) Yenimahalle  2070 sokak kimin sorumluluğunda? Her iki kasisde sizin başkanlığınız döneminde yapıldı. Biri kasis nizannamesine uygun diğeri kasisten mada adete tümsek…

Haberde bahse konu olan iki sokaktaki kasis görüntülerini paylaşıyorum.