Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2020 23:50   Güncelleme : 23-03-2020 14:47

PROJEYİ BELEDİYE Mİ YAPIYOR YOKSA TROLLER Mİ?-1

Bu yazıyı yazdığım şu dakika itibarı ile Hendek Belediyesi resmi internet sitesinde böyle bir bilgi mevcut değil. Ama bazı Facebook hesaplarından paylaşımlar yapılmış. Sitede bulunmayan haber içeriği özel hesaplardan servis ediliyor, Belediyenin yetkilileri böyle bir haberi kamuoyuna servis etmezlerken özel kişilerin Facebook hesaplarından nasıl servis edilebiliyor? sizce ilginç değil mi

PROJEYİ BELEDİYE Mİ YAPIYOR YOKSA  TROLLER Mİ?-1

 

Hendek Belediyesinin Sosyal konut Projesi hakkında Cuma günü yapılan açıklama aynen sitede duruyor ve orada aşağıdaki bilgi yer alıyor…

BELEDİYE SİTESİNDEKİ HABERDE NE DİYOR? İŞTE BAŞVURU DETAYLARI

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız 23 Mart-03 Nisan tarihleri arasında Vakıfbank Hendek Şubesi TÜRKAY Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet AŞ. Toplu Konut hesabına 1000 TL (Bin TL) yatırarak T.C. numarası ve cep telefon bilgisi ile başvuru yapabilecek. İnternet bankacılığı üzerinden de yapılabilecek başvuruda TC numarası ve iletişim bilgisi mutlaka girilmelidir. Bu bedel hak sahiplerinin daire bedellerinden düşülecek, hak sahibi olamayanlara ise faizsiz olarak iade edilecek. Talep toplama sürecinin sona ermesinin ardından kura çekim işlemleri; şehit yakınları, gaziler, dul ve yetimler, engelliler, emekliler ve diğer alıcı adayları kategorilerinde gerçekleştirilecek.

8 SAAT ÖNCESİNDEN SERVİS EDİLEN Facebook hesaplarında  ise aşağıdaki şekliyle paylaşılmakta.

 

✔Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden,


✔Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılarak,
✔Emekliler ve daha sonra diğer başvuru yapanlar olarak 4 ayrı kategoride kura yapılacak
Belediyenin Cuma günkü toplu konut haberinde;
Talep toplama sürecinin sona ermesinin ardından kura çekim işlemleri; şehit yakınları, gaziler, dul ve yetimler, engelliler, emekliler ve diğer alıcı adayları kategorilerinde gerçekleştirilecek. Denilerek şehit yakınlarının, gazilerin, dul ve yetimlerinde kura’ya gireceği bariz olarak belirtilmiş. 
Facebook hesaplarında ise (✔Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeyecekleri) ifade ediliyor. 
Yapılan bir eksiklik yada yanlışlıktan dönüldüğünün işaretlerinin verildiğini görüyorum. Hiç değilse  Belediyenin resmi internet sitesinde duran haber içeriğini de, (Cumhurbaşkanımızın toplu konutlarda % 10 dan fazla peşinat alınmayacak) uyarısını da dikkate alıp düzeltseydiler.