Güncel
Giriş Tarihi : 20-03-2020 16:54   Güncelleme : 23-03-2020 01:05

100 METRE DAİRE FİYATI 160 BİN Mİ 167 BİN Mİ?

KONUTLAR NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK? NEDEN BU BİLGİ PAYLAŞILMIYOR? Kalemşörler yine ortaya çıkıp ‘öküz altında buzağı arıyor’ diyecekler. Kim ne derse desin, doğruları söylemekten imtina etmeyeceğiz…O nedenle DİYORUZ Kİ İşin BAM noktası başlayacağı tarihi açıklayan Hendek Belediyesi konutların teslim edileceği tarihi neden AÇIKLAMIYOR? YADA AÇIKLAYAMIYOR? İKİNCİ BİR KEMALİYE FACİASI MI YAŞAYACAĞIZ?

100 METRE DAİRE FİYATI 160 BİN Mİ 167 BİN Mİ?

TOPLU KONUTTA ÖN BAŞVURULAR PAZARTESİ BAŞLIYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Akpınar mahallesinde inşa edilecek olan toplu konutlarla ilgili ön başvuru sürecinin 23 Mart Pazartesi günü başlayacağını söyledi.

TALEP TOPLAMA SÜRECİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, toplu konut projesinde talep toplama sürecinin başlayacağının müjdesini verdi. Başkan Babaoğlu, “Sosyal bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışıp bir türlü ev alamayan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapacağız. Modern ve örnek alınan yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz. Projemizdeki konutlar farklı mimarisi, yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla fark yaratacak. İçerisinde okul, kreş, sağlık ocağı, fırın, market gibi ticari donatı alanlarla birlikte otoparklar, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak” dedi

23 MART-03 NİSAN ÖN BAŞVURU

 Ön başvuru sürecinin başladığını duyuran Babaoğlu, “ İlk olarak 600 adet 100 metrekare 2+1 daire modelleri 160 bin TL üzerinden satışa sunulacak. Yüzde 20 peşinat alınacak dairelerde, 750 TL’den başlayan taksitler ve 180 aya kadar vadeli olarak kullandırılacak kredi ile vatandaşlarımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz. Başvurular 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler, en az %40 engelli vatandaşlarımız, emekliler ve diğer alıcı adaylar olarak kabul edilecektir. Başvurular 23 Mart Pazartesi günü başlayacak ve 03 Nisan Cuma 2020 günü sona erecek. Ön başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından proje tanıtımı yapılarak kura çekimi yapılacak. Hendek’imize hayırlı olsun” dedi.

TESLİMAT TARİHİ NEDEN AÇIKLANMIYOR, AÇIKLANMADI?

Açıklamadan anlaşılan odur ki ödeme belgeleri belli,

başvuru şartları belli,

kullanılacak kredi şartları belli,

konut edinme şartları belli,

Kur’a günü belli.

Peki soruyoruz: TESLİMAT TARİHİ NEDEN VERİLMİYOR?

Yarın Belediye ( Ben size başlayacağımı söyledim bitireceğimi söylemedim) derse vatandaş hakkını nerden arayacak?