Güncel
Giriş Tarihi : 17-03-2020 10:50   Güncelleme : 23-03-2020 01:10

VİRÜS İSRAİL OYUNU

6 Milyarlık dünya nüfusunda 4000 ölüm. Siyonistlerin korku köpürtmesi gerçeği yansıtmıyor. Tedbir kuldan takdir Allah'tandır...

VİRÜS İSRAİL OYUNU

VİRÜS İSRAİL OYUNU

 

 

Nuri Çevikel'den Yeni bir değerlendirme: "2020'de Vuhan'da virüs çıkacak, dünya ekonomisi çöküp el değiştirecek"


BİR virüs dünyayı değiştirebilir mi? Sorunun cevabı artık belli.Tek kurşun atmadan oynanan büyük oyuna ve dünya tarihinin yeniden yazıldığına tanıklık ediyoruz.1981'de Dean Koontz'un kaleme aldığı ve "2020'de Vuhan'da virüs çıkacak, dünya ekonomisi çöküp el değiştirecek" diye yazdığı "The eyes of darkness" yani "KARANLIĞIN GÖZLERİ" adlı kitabındaki nokta atışı, 39 yıl sonra hayata geçiyordu.

Adam neredeyse yarım yüzyıl önce 2020'yi, Vuhan'ı, virüsü ve dünyayı nasıl sarsacağını bilerek satırlara döküyordu.Şimdi sıkı durun... Size bir başka virüsten bahsedeceğim... Adı Stanley Fisher... İsrailli Amerikalı ekonomist ve Federal Rezerv'in eski başkan yardımcısı.İsrail ve ABD'de çifte vatandaşlığa sahip. 2005-2013 yılları arasında İsrail Merkez Bankası Başkanı olarak görev yaptı. Daha önce Dünya Bankası'nda baş ekonomist olarak çalıştı. Dünyanın en zengin aileleri vardı arkasında.
Çocukluğundan itibaren ona yatırım yaptılar. Aldılar en iyi okullarda eğittiler.
Dünyaya yön veren kurumların yöneticiliğine getirdiler. Biz onu, Ecevit döneminde batmış olan Türkiye'ye kahraman olarak gelen Kemal Derviş'in yanında gördük. 2001 krizinde Ecevit'in uykudan uyanıp "Batıyoruz, bizi kurtarın" diye yakardığı adamdı Stanley.
O günlerde bizim gazete manşetlerinde onun ağzından "Türkiye dünya devleri arasına girecek" manşetleri atılıyordu.
Sonrasında ise kriz tavan yapınca "Türkiye'de bir reçete uyguladık ama yanlış yazmışız reçeteyi" diyecek kişi de oydu. 2018 Bilderberg toplantısı bugün Corona'dan kırılan İtalya'da, Torino Lingotta Otel'de yapıldı. İşte bu FED eski Başkan Yardımcısı Stanley Fischer de o Bilderg buluşması için Torina'daydı.
ABD'nin en derin adamı Dışişleri eski Bakanı Henry Kissinger, CIA eski Direktörü David Petraeus, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, Airbus Ceo'su Thomas Enders eski başkanlar, başbakanlar, bakanlar, istihbaratçılar ve dünyaya yön veren zengin aileler katıldı. Çok ilginçtir bu toplantıya İLAÇ ŞİRKETLERİNİN yöneticileri de çağrılmıştı.
Toplantıda 4 ülke öne çıktı. Çin, Rusya, İran ve Suudi Arabistan... Bu 4 ülkeden Arabistan hariç diğer 3 ülkenin yeni dünya için çok kritik olduğu ortak fikirdi. Yeni İpek Yolu'nun başarıyla hayat geçmesi, engellerin ne olacağı da toplantının ana gündemlerinden biriydi.
Vatikan Dışişleri Bakanı Cardinal Parolin de toplantıdaydı. Vatikan ilk kez davet edilmişti. Parolin Pentagon'a yakın biridir. Derin Amerika ile bağlantıları vardır. Parolin, o toplantıda DÜNYAYI ETKİLEYECEK BİR VİRÜS OLURSA, ekonomilerin ne kadar etkileneceğini sordu. FED eski Başkanı konunun uzmanıydı. Ekonomileri etkileyecek bir virüsün pek mümkün olmadığını söyledi. "Ancaak" diye devam etti. İyi bir panik havası oluşturulup insanları etkileyebilecek bir medya çalışması yapılırsa, hayata geçecek ALGININ piyasaları çökertebileceğini söyledi. Peki medya böyle bir algıyı oluşturabilir mi?
Evet hem de fazlasıyla. Bugün "Trump hapşırdı" haberine bile İstanbul'dan Ayasofya Camii'nin resmini koyan bir medya gücü var ellerinde. Aynı günde çok sayıda gazete ve televizyon başka ülkelerdeki Corona vakası haberlerine Türk bayraklarını, camilerimizi koyarak yayın yaptı. Avustralya Grand Prixi'nin corona yüzünden iptal edildiği haberinde bile yarış arabası değil Türkiye'den cami fotoğrafı vardı. Algı çalışmasında Corona-Türkiye-Cami çalışması yapanlar, aynı merkezden düğmeye basıldığında aynı anda harekete geçenler, ekonomileri bir virüsle çökertmek ve şirketlere konmak için neler yapmazdı...
İşte VİRÜS-EKONOMİLERİ ÇÖKERTME-ALGI gündeminin hakim olduğu o BİLDERBERG toplantısından bu günlere geldik. Milyonlarca şirket bugün kapanıyor veya batma noktasına geliyor. Sadece Çin'de 23 milyon işyerinin kapandığını, 321 milyon çalışanın eve gönderildiğini düşünecek olursanız olayın vehametini daha şiddetli hissedeceksiniz.
Evet bugün borsalar çöküyor, şirket hisseleri dibe vuruyor. Trilyonlarca dolarlık değer kayıpları yaşanıyor. Ve çok ilginçtir böyle bir dönemde kelepire çıkmış şirket satın alımları, hızla çoğaldı. Özellikle de Çin'de!!!.

 

“Ölüm korkusuyla Türkiye esir alınmaya çalışılıyor!”

Bu koronavirüs olayının en baştan beridir bilinçli şekilde abartıldığını görüyorum.
Bu meselede bir küresel akıl devrede.
Dünya ekonomileri hedefte. Bir türlü durdurulamayan Çin, Türkiye ve İran başta olmak üzere bazı ülkeler hedefte.
Şu anda bir buçuk milyarlık Çin’de ölüm sayısı 4000 civarında. Durdu gibi. Henüz aşısı da bulunmuş olmamasına rağmen.
En önemlisi Çin ekonomisi trilyon dolarlarla ifade edilen ölçüde zararda. İktisadi olarak tepetaklak gidebilir. İstenilen de bu zaten.
Ekonomik tehdit daha büyük daha tehlikeli. O küresel aklın hedefindeki en önemli hedeflerden ikincisi belki de birincisi Türkiye’dir!
Yıkmak için bugüne kadar denemedikleri yöntem kalmadı. Türkiye hala ayakta ve her geçen gün daha da büyüyerek tarih sahnesine geri geliyor.
Koronavirüs korkusuyla hayatın bütün safhaları durduruluyor ve ekonomi çok büyük bir tehdide maruz bırakılıyor.
Esnaf biter bu gidişle. Türkiye’nin öz kaynakları durumu toparlamaya yetmez. ABD ve AB ülkelerinde haber sitelerinde konu koronavirüs tehlikesine karşı uyarılar olmasına rağmen Türkiye’den resimler kullanılması tesadüfi olamaz!
IMF (Siyon kuruluşu) koronovirüsle mücadele için 1 trilyon dolarlık kredi yani borç verebileceğini duyurdu. Türkiye yıllardır IMF’ye direniyor, borç istemiyor.
Türkiye ekonomisi çok iyi değil ama gayet kırılgan durumda. Nedeni de, özellikle güvenliği için hayati yatırımları sürüyor.
Ekonomi çökerse büyük projeler durur, yarım kalır. Halk galeyana gelir, iç karışıklıklar başlar. Dışarıyla ilgilenmeye mecali kalmaz. İçerde de hala her yerde her kurumda fetö ihaneti devam ediyor, yeni darbe söylentileri hep gündemde.
İçerde kaos varken ülke dış müdahale açık hale gelir.
Korku damarı tahrik edilen ve son 15 Temmuz darbe girişimini durduran Anadolu halkı evlere tıkıldı.
Bu durumda üretim durur, ihracat durur.
Yakında özellikle özel sektörde geçimini sağlayan insanlarımız büyük sıkıntıya girer, çoğu batar, binlerce insan işini kaybeder. Ülke maliyesi çöker. Ortam darbeye hazır hale getirilmiş olur.
Büyük bir küresel ve dahili komployla karşı karşıyayız.
Tekrar vurgulamak istiyorum: Önlemler bahanesiyle ülke felç ediliyor! Dünyaya kapatılıyor.
Göz göre göre bir komploya doğru sürükleniyoruz.
Derhal hayatı bitiren tedbirler gözden geçirilip halk bilinçlendirilmeye devam edilmeli ama ekonomi üretim kesinlikle ayakta tutulmalı.
Bir an önce devlet ve toplum olarak paranoya atmosferinden çıkmalıyız!
Koronavirüs olayı az çok öğrenildi. Tehdit durumu seviyesi, yayılma, tedavi ve ölüm oranları ve daha çok kimlerin etkiye açık olduğu belli. Üstelik hastaların büyük kısmı tedavi edilebiliyor. 7-8 milyarlık nüfusu olan dünyada şu ana kadar ölen insan sayısı 6000 civarında; bu 10000, 20000 de olsa önemli değil. En beklenmedik saçma nedenlerden dolayı dünyada her yıl yüz binlerce insan ölüyor!.. Ama haber konusu bile olmuyor.
Sağlık alt yapımız ve sistemimiz dünyada bir numara. Genel temizlik alışkanlıklarımız açısından dünyada en üst sıralardayız.
Bu durumda son alınan tedbirlerle ülke gönüllü olarak felçli hale getiriliyor!
Olay kesinlikle abartılıyor!
Yanlış yoldayız; sivri sineğin ısırmasından korkup ejderhanın ağzına atıyoruz kendimizi farkında olmadan.
Uyarmak bizden. İnşallah akıbet farklı olur. Rabbim askerine unvan olarak “Mehmetçik=Mehemmed=Muhammed” denilen İslâm’ın keskin kılıncı olan milletimizi sever ve en sıkıntılı zamanlarda çaresiz bırakmaz.. (Not: Ekonomi ve Maliye Bakanını dinleyince sanki beklenen mali açığı kapatmak için nakit ihtiyacını gidermiş olmanın rahatlığını hissettim. Çoğu zaman olduğu gibi Katar faktörü devrede gibi, çok şükür).
Allah sonumuzu hayreylesin, baştakilere Allah akıl fikir, istikamet, milletimize de şuur ve basiret versin.. İnsanlığın baş belası olan şerirleri de kahreylesin, fırsat vermesin, fesatlarını akim bıraksın inşallah.