Güncel
Giriş Tarihi : 16-03-2020 12:34   Güncelleme : 19-03-2020 15:06

YORUMSUZ…

BİR YANDA 35 METRE CENAZE KÖPRÜSÜ DİĞER YANDA 11 METRELİK KAZİMİYE KÖPRÜSÜ

  YORUMSUZ…

120 İŞ GÜNÜNDE BİTEN KÖPRÜNÜN İHALE BEDELİ 1.327.000 Tl.

32 FORE KAZIK

 İhale yapım işi 120 işgünü olup toplam bedeli 1.327.000 Tl’dir. Bölgemizin birinci derece deprem bölgesi olması ve ilçemizin içerisinden geçen Uludere’nin adı gibi ulu olması ile köprü fore kazık sistemi ile 32 adet kazık üzerine inşa edildi.

KAZİMİYE KÖPRÜSÜNÜN ÜÇ KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE ve KAZIK SİSTEMLİ

Köprünün araç yolu için ayrılan bölümü 7,5 metre, köprünün her iki tarafında 3,75 metre genişliğinde yaya yolu olmak üzere toplamda köprü genişliği 15 metre, uzunluğu ise 35 metre olarak inşa edildi. Aydınlatmasıyla da estetik bir görünüme sahip.

PROJENİN DETAYLARI

15 metre genişliğinde ve 35 metre uzunluğundaki köprü yapımı tamamlandıktan sonra trafiğe açıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, köprünün vatandaşa büyük kolaylık sağlayacağını belirterek, "Cenaze Köprüsü'nü yepyeni bir görünüme kavuşturduk. 15 metre genişliğinde 35 metre uzunluğundaki köprümüzde araçları olduğu kadar yayaları da düşündük. Köprünün her iki tarafında 3,75 metre genişliğinde yaya kaldırımı bulunuyor. Böylece yayalar için de güvenli geçiş imkanı sağlanıyor. Tek açıklıklı Cenaze Köprüsü modern görüntüsüyle de Hendek'e çok yakıştı. dedi.

HENDEK BELEDİYESİ RESMİ İNTERNET SİTESİNDE İKİ FARKLI BİLGİ

19 Aralık tarihinde çalışmalara başlanan Kazimiye köprüsü hakkındaki proje bilgilerinde köprünün 9 metre genişliğinde olacağı söylenmişti.

1-KÖPRÜ GENİŞLİĞİ 9 METRE

Kazimiye köprüsü 9 metre genişliğinde ve her iki tarafında yaya kaldırımı olacak şekilde toplamda ise 11 metre uzunluğunda olacak.

Yeni köprü dekoratif bariyerler ve görsel güzelliği, fark yaratan tasarımı ile tamamlanarak hizmete açılacak. Köprü inşasının ardından mahalle meydanında hilal ve yıldız görseli olan anıt ardından meydanda peyzaj düzenlemesi yapılacak. Köprü ve meydan projesi belediyenin kendi personel ve üretim kaynaklarıyla tamamlanacak.

17 Şubat tarihinde yapılan ikinci Kazimiye köprüsü haberinde ise köprü genişliğinin 10 metre olacağı belirtildi.Hangisi doğru? Kafamız karıştı…

2- KÖPRÜ 10 METRE GENİŞLİĞİNDE

Babaoğlu, “Yeni köprümüz 10 metre genişliğinde ve 11 metre uzunluğunda olacak. Yaya yollarının da yer alacağı yeni köprüde araç trafiği rahatlayacak ve güvenli bir hale gelecek. Dekoratif bariyerlerin montajının tamamlanmasının ardından hizmete girecek olan yeni köprüyle birlikte mahalle ulaşımı rahat, konforlu ve güvenli olacak” diye konuştu. Başkan Babaoğlu, yıkımın ardından yeni köprü inşası için çalışmaların hızlıca başladığını ve ara vermeden devam edeceğini belirterek, “Köprümüzü en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi

ÜÇ AY GEÇTİ DAHA BİTMEDİ

Uludere çayı üzerinde inşa edilen köprü  ağır kış şartlarına rağmen  Fore Kazık sistem üzerine oturtulurken inşa edilirken 4 ayda hizmete açılmıştı. Kazimiye köprüsü  çalışmalarına 19 Aralık’da başlandı. Cenaze köprüsünün üçte biri ölçüsünde inşa edilen köprü aradan 3 ay geçti. Hizmete gireceği tarih daha belli değil. Sadece ucu açık söylemler vs…