Güncel
Giriş Tarihi : 16-03-2020 10:49   Güncelleme : 19-03-2020 15:09

HABERİMİZ SES GETİRDİ BELEDİYE TAARRUZDA…

İlçemiz Turanlar mahallesindeki çöp dağlarının insan sağlığı için, en az dünyayı kasıp kavuran Korona virüsü kadar büyük tehlike arz ettiğini haberleştirip yetkililere uyarılarda bulunmuştuk.

HABERİMİZ SES GETİRDİ BELEDİYE TAARRUZDA…

BELEDİYE DUYARSIZ KALMADI

14 Mart Cumartesi günü haberimizin yayınlanmasının ardından mesainin başladığı hafta başında yani bugün itibarıyle sorunun muhatabı olan Hendek Belediyesi, tüm iş makinaları, kamyonlar ve personelleriyle Turanlar mahallesindeki insan sağlığını tehlikeli boyuta düşüren, salgın hastalıklara davetiye çıkartan, Hendek Beleidyesi’nin yapmayı planladığı Toplu Konut alanına kuş uçuşu 300 metre mesafedeki bu tehlikeyi ve görsel çirkinliği bertaraf etmek adına çalışma başlattı.

 

HABERİMİZ SES GETİRDİ, SORUN ÇÖZÜLÜYOR

Çalışmaları yakından takip eden Turanlar mahallesi muhtarı Aydın Demirci’de çalışmalar hakkında gazetemize yaptığı açıklamasında; “ gazetenizde yayınlanan haberinizin hemen  akabinde  mahallemizde oluşan bu hijyensiz ortam ve görsel kirliliği kaldırmak adına Hendek Belediye ekiplerince girişimlerde bulunması mahallemiz adına sevindirici olmuştur.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Mahallemizdeki sıkıntıyı dile getirmenizden dolayı gazetenize ve soruna kayıtsız kalmayıp fiziki ortamın daha yaşanabilir olması adına çalışmalara başlayan Hendek Belediyesine mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

 

NE YÖNDE HABER ÇIKMIŞTI?

 

VİRÜS BAHANE ÇÖP DAĞLARI ŞAHANE!

Dünya Koronavirüsü ile uğraşırken Hendek Turanlar mahallesi sakinlerinin yeni! Çöplük ile başı dertte…İşte bu bölgenin hemen yakınında TOPLU KONUT projesi başlamak üzere…

Hani çöplük kaldırılmıştı?

Hendek Belediyesinin yıllardır çöp alanı olarak kullandığı Nuriye mahallesindeki vahşi çöp toplama alanı kaldırıldı ve Akova mahallesinde hizmete sokulan yeni çöp toplama alanında sıkıştırılan çöpler geri dönüşüme gönderilmeye başlandı.

Peki öyle mi?

Yaşanan gerçekleri ne kadar inkar edersek edelim realitenin dışına çıkamayız. Sorunu küçükken görmezden geldiğimizde çok daha büyük felaketlerle karşılaşmamız kaçınılmaz. İşte çöp ile virüs mikrobu arasına sıkışan Turanlar mahallesinin çöp dağlarından çektikleri sıkıntıları Akpınar mahallesi muhtarı Ogün Gülmez sosyal medya hesabından haykırarak “ YETKİLİLER SESİMİZİ DUYMUYOR” diye feryat etti.

İki arada bir derede…

Salgın hastalıklara davetiye çıkartan bu bölgenin ısalahı için ne bekleniyor? Sorusunu sormadan edemiyoruz. İnsan sağlığı açısından çok büyük öneme haiz olan bu sorunun ortadan ivedilikle kaldırılması, bahse konu alanın yetkililerce ıslah edilmesi zaruret arz ediyor.

Konunun muhatapları yetkililere duyurulur…