Güncel
Giriş Tarihi : 14-03-2020 10:38   Güncelleme : 14-03-2020 12:03

VİRÜS BAHANE ÇÖP DAĞLARI ŞAHANE!

Dünya Koronavirüsü ile uğraşırken Hendek Turanlar mahallesi sakinlerinin yeni! Çöplük ile başı dertte…İşte bu bölgenin hemen yakınında TOPLU KONUT projesi başlamak üzere…

VİRÜS BAHANE ÇÖP DAĞLARI ŞAHANE!

Hani çöplük kaldırılmıştı?

Hendek Belediyesinin yıllardır çöp alanı olarak kullandığı Nuriye mahallesindeki vahşi çöp toplama alanı kaldırıldı ve Akova mahallesinde hizmete sokulan yeni çöp toplama alanında sıkıştırılan çöpler geri dönüşüme gönderilmeye başlandı.

Peki öyle mi?

Yaşanan gerçekleri ne kadar inkar edersek edelim realitenin dışına çıkamayız. Sorunu küçükken görmezden geldiğimizde çok daha büyük felaketlerle karşılaşmamız kaçınılmaz. İşte çöp ile virüs mikrobu arasına sıkışan Turanlar mahallesinin çöp dağlarından çektikleri  sıkıntıları Akpınar mahallesi muhtarı Ogün Gülmez sosyal medya hesabından haykırarak  “  YETKİLİLER SESİMİZİ DUYMUYOR” diye feryat etti.

İki arada bir derede…

Salgın hastalıklara davetiye çıkartan bu bölgenin ısalahı için ne bekleniyor? Sorusunu sormadan edemiyoruz.  İnsan sağlığı açısından çok büyük öneme haiz olan bu sorunun ortadan ivedilikle kaldırılması, bahse konu alanın yetkililerce ıslah edilmesi zaruret arz ediyor.

Konunun muhatapları yetkililere duyurulur…