Güncel
Giriş Tarihi : 13-03-2020 12:42   Güncelleme : 14-03-2020 10:49

İNCİ’DEN İNCE ÖNLEM…

Rasimpaşa camisinde Koronavirüs önlemi

İNCİ’DEN İNCE ÖNLEM…

Taşıdığı özellikler bakımından ülkemizin sayılı camilerindeki yerini alan Hendek Rasimpaşa Camisinde ülke genelinde salgına dönüşen Koronavirüs için bir dizi önlem alındı.
Hendek Rasimpaça camisi dernek başkanlığını da yürüten 25. Dönem Sakarya AK Parti milletvekili Ali İnci, ülke genelinde alınan önlemlere ek olarak cami cemaatine selendi.
İnci; “ camimizde bundan böyle yaşanan bu olağan durumun sona ermesine kadar, cami içerisinde bulunan halı üzerinde değil camide hazır bulunan namazgahların ( seccadelerin) kullanılacağını ve cemaatin kendi seccadelerinde namaz kılmalarını, tokalaşmanın olmayacağını, bunun yerine sağ elimizi kalbimize götürerek “ seni kalbim kadar çok seviyorum” anlamında hareketle yerine getirileceğini, tespih duasında camide bulunan tesbihlerin kullanılmayacağını bunun yerine cami cemaatinin kendi tesbihini kendisinin getirmesini istedi.
Dört dönem peş peşe Hendek Belediye başkanlığı döneminde hizmete geçirdiği bir çok proje ülke genelinde adından söz ettirmiş, Cumhurbaşkanlığınca ödül almış, projeleri bazı bakanlıklarca kayda değer görüp ülke genelinde öncülük etmiş örnek alınmıştı.
Umarız ilçemizde Rasimpaşa camisinde başlatılan bu önlemler diyanet tarafından da örnek olur ve tüm camilerimizde yaygınlaşır.