Asayiş
Giriş Tarihi : 13-03-2020 12:24   Güncelleme : 19-03-2020 15:10

CİNAYET ZANLISI B.K. TUTUKLANDI

10 Mart Salı günü saat 16.00 sularında Hendek ilçemiz Yeşilvadi mahallesinde bir hayvan çiftliğinde meydana gelen olayda çiftlik çalışanı B.K. aralarında önceye dayanan bir husumetten dolayı aynı mahallede ikamet eden Zülküf Ziya Yayan ile çiftlik bahçesinde tartışmış, çıkar arbede sonrasında tüfekle ateş ederek ölümüne sebep olmuş ve olay yerinden kaçarak izini kaybettirmişti.

CİNAYET ZANLISI  B.K. TUTUKLANDI

48 SAATTE NELER YAŞANDI?

Hendek jandarması cinayet zanlısı B.K.’nın peşine düşmüş, gelen ihbarları ve elde ettiği bilgileri iğneile kuyu kazarcasına  geceli gündüzlü aralıksız mücadele etmiş ve cinayet zanlısının aynı mahallede saklandığını tespit etmesi üzerine Sakarya jandarması ile birlikte  bu gece yarısında zanlının evini ablukaya almış ve teslim ol çağrısında bulunmuştu.

ZANLI JANDARMAYA MUKAVEMETTE BULUNDU

Jandarmanın teslim ol çağrısına yanıt vermeyen zanlı jandarmaya direnmiş ancak jandarma ekipleri zor kullanarak zanlıyı saklandığı yerde zor kullanarak  kıskıvrak yakalamış  ve gözaltına almıştı. Geceyi Hendek Jandarmasında nezarette geçiren zanlı B.K. ifadesinin alınması ve gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında bugün saat 13.45 sularında Hendek adli makamlarına teslim etmişlerdi.

MAHKEMECE TUTUKLANDI

Zanlı, Cumhuriyet savcılığına verdiği ifadenin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Ferizli cezaevine gönderildi.