Güncel
Giriş Tarihi : 04-03-2020 17:05   Güncelleme : 04-03-2020 17:05

MART AYI OLAĞAN MECLİSİNDE 16 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Hendek Belediyesi olağan Mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında 2 eksik üye ile toplandı.

MART AYI OLAĞAN MECLİSİNDE 16 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

ŞEHİTLER RAHMETLE ANILDI

Meclis başkanı Babaoğlu toplantı öncesinde , Suriye İdlip’de vatan uğruna şehit düşen mehmetçikleri saygıyla anındı. 8 Mart Dünya kadınlar gününü, 18 Mart Çanakkale zaferini , İstiklal Marşı şairi merhum Mehmet Akif Ersoy’u  saygı, sevgi ve minnetle  anarken şehitlerimizi de rahmetle andı.

Şehitlerimiz hürmetine saygı duruşu ve İstaiklal Marşının okunması ile meclis toplantısını açan Babaoğlu, 14 gündemlik meclis gündemine 2 madde ilave yaparak meclisin onayına sundu. Oylanan maddeler oy birliği ile kabul gördü.

Gündemde yer alan bazı maddeler komisyondan geldiği şekliyle kabul görürken bazı gündem maddeleri de komisyona havale edildi.

METRUK EVLERDEKİ YANGINLAR UYUŞTURUCU MÜPTELALARI TARAFINDAN ÇIKARTILIYOR

Meclis toplantısının sona ermesinin ardından ( son günlerde metruk evlerde çıkan yangınların sebebi sizce nedir?) sorusuna açık yüreklilikle cevap veren başkan Babaoğlu; “ yetkili asayiş birimleri ve kaymakam Acır ile konuyla ilgili toplantı yaptıklarını açıklayarak; “ gerek kaymakamımız gerek asayiş güçlerimiz ve gerekse ben yangınların  ister gençlerimiz diyelim isterse vatandaşlarımız diyelim uyuşturucuya meyilli gençlerin bu tür metruk binaları kendilerine mekan yaptıklarını ve yangınlara da bunların sebep olduğu yönünde karara vardıkları bilgisini paylaştı.

TARİHİ YAPI TAMAMEN YANSA DA ÜZERİNE YENİ BİR YAPI YAPILAMIYOR

 Babaoğlu, bu tür ev sahipleri ile de görüştüğünü, kamuoyunda ( ev sahipleri tarafından bilerek yakılıyor) algısının doğru olmadığını önemle belirterek;  “Bu tür metruk ev olarak adlandırılan ve tarihi eser statüsünde bulunan evlerde çıkan yangınlar sonrasında ev tamamen yansa da arsaya hiçbir yapı yapılamıyacağı” gerçeğini  meclis üyeleri ve yerel basınla paylaştı.