Güncel
Giriş Tarihi : 29-02-2020 17:03   Güncelleme : 14-03-2020 10:50

Romanlar dertli. Biz taş mı yiyeceğiz?

Hendek ilçesi Turanlar mahallesi muhtarı Aydın Demirci bu günlerde dertli mi dertli. Bir dokunun bin ah işitirsiniz…

Romanlar dertli. Biz taş mı yiyeceğiz?

 Romanlar dertli. Biz taş mı yiyeceğiz?

 

Hendek ilçesi Turanlar mahallesi muhtarı Aydın Demirci bu günlerde dertli mi dertli. Bir dokunun bin ah işitirsiniz…

Aydın, beraberinde iki mahalle muhtarı ile birlikte Sakarya valisi Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Dört dönemdir Roman mahallesinde muhtarlık görevini yürüten Aydın Demirci, Sakarya genelinde yıllardır orman fidanlamada fidan işçiliği yapan Roman vatandaşların  Sakarya’ya bölge insanları dururken dışarıdan işçi getirilmesinden kaynaklı işsizlik nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti Sakarya valisi Ahmet Hamdi Nayir’e anlatarak dertlerine çözüm bulunmasını istedi.

İşçi transferide ne demek?

Aydın, gazetemize yaptığı açıklamasında; “ mahallemiz vatandaşları olarak bizler gerek Hendek fidan işletme müdürlüğünde gerekse Sakarya’mızın diğer müdürlüklerinde mahallemizden vatandaşlarımız  iş kur aracılığı ile çalıştırılıyordu. Bu yıl ödenek olmadığı gerekçesi ile iş kur tarafından işe yerleştirilemedik.  Orman müdürlüğü bu yıl bizlerin haberi olmaksızın  fidanlama işini ihaleye açmış ve ihaleyi kazanan kişi Güneydoğu anadolu bölgesinden. Böyle olunca buralarda çalışacak olan işçiler oradan getirildi ve  bizim çocuklarız işsiz ve açlar. Tamam onlarda bizim vatandaşlarımız ama bu bölgenin ihtiyaca cevap verecek kapasitesi varken, gençlerimiz işsiz, aylak aylak sokaklarda dolaşırken doğudan işçi transfer edilmesi de ne demek?” diyerek sitemini dile getirdi.

Devlet bize sahip çıksın…

Aydın, “ mahallemiz gençleri okumuyor, çoğu cahil ve işsiz. Bunlar iş bulamayınca gençlerimiz birileri tarafından kandırılmaya müsaitler. Bir işi aşı olmayan vatandaşlarımız ne iş yapar yorum kamuoyunundur” dedi.