Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2020 18:23   Güncelleme : 27-02-2020 18:26

Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.

UMKE kampını Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Garnizon Komutanı Süleyman Sercan Candan ziyarette bulundu.

Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Kaymakamı  Halil İbrahim Acır kamp alanını gezerek  Sakarya UMKE il sorumlusu Vural Seçkin’den bilgi aldı, ihtiyaçlarının olması halinde bilgilerinin olmasını istedi.

Sakarya UMKE il sorumlusu  Vural seçkin  3 günlük kam ile ilgili yaptığı bilgilendirmede ‘’40 kişilik ekip ile kamp yapmaktayız. Kampımızın amacı fizik kondisyon ve mukavamet  eğitimi aynı zamanda pusula harita eğitimi, doğada arama kurtarma yine arama kurtarmanın yanı sıra vakıa çalışmaları yapıyoruz trafik kazası gibi. Arkadaşların fizik kondisyonunu burada test etmiş oluyoruz. Zorlu koşullarda fizik kondisyonlarını kontrol etmek amacı ile. Aynı zamanda kış şartların nasıl hayatımızı ikame ettirebiliriz. Bununla ilgili bir eğitim veriyoruz. Aynı zamanda yine çadır kurulumu, kamp kurumu şeklinde bir eğitimimiz var. Buradaki arkadaşlarımızın tamamı Sakarya il sağlık kurumunda çalışan hastanelerde çalışan  personel tamamı sağlık çalışanlarıdır. Bunun  içerisinde doktorumuz var, parametrik ATT, ebe, hemşire, sağlık teknisyeni, operatör teknisyeni gibi farlı branşlarda toplam 40 arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız nöbetleri olmadığı sürece çalıştıkları kurumdaki işleyişi aksamamak şartı ile o an görevli olmayan yeterli sayıda personel bulabiliyorsak nöbeti olmayan arkadaşları nöbete gönderiyoruz. Eğer yeterli sayıda arkadaş bulamazsak bu sefer görev yerindeki arkadaşları da yerlerinde başka arkadaşları göreve çağırarak orda ki işleyişi aksatmadan göreve gönderiyoruz. En son Elazığ depreminde böyle bir hadise olduğundan 20 kişilik bir ekip talep edilmişti bizde 20 kişilik bir ekibi gönderdik. O akşam başvuru sayısı gitmek isteyen 50 kişilik bir ekipti Yani ihtiyaç halinde yarım saat içersin de 40-50 kişilik bir ekip her zaman bulunabilir durumdadır’’ dedi