Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2020 11:29   Güncelleme : 27-02-2020 11:34

28 Şubat anma etkinliğinde FETÖ mensuplarına idam getirilmesi istendi

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneğinin düzenlemiş olduğu darbe girişimleri konulu etkinlik Sakarya Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Mustafa Karataş katıldı.

28 Şubat anma etkinliğinde FETÖ mensuplarına idam getirilmesi istendi

Programa Sakarya valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya AK Parti milletvekili Recep Yıldırım, Sakarya İl Milii Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile birlikte ilçe belediye başkanları, AK Parti teşkilat mensupları , Kuvayı milliye gazileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN BU KEZ CANINIZI ALIRIZ

Program Malezya vatandaşı Muhtar Abay Bakar tararfından Kur’anı Kerim okunması ile başladı. Saygı duruşı ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden programın ev sahipliğini yapan Ali İnci; konuşmasına sitemini dile getirerek başladı. Salonun yeterince dolu olmamamsından sitem eden İnci; “ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ,UNUTTURMAYACAĞIZ” diyerek, o kötü günlere baktığımızda ülkemizde gençlerimizin üzerine oynadılar buna dikkat etmemiz lazım. 80’de ne yaptılar, sağ sol diye üniversitelerde eğitimi bitirdiler ve üniversitelerimizdeki öğrencilerimizi öldürdüler. Ya hastanelere ya hapislere koydular. 28 Şubat’ta da aynısını yaptılar. Değişen bir şey yok. Bu darbeciler, bugün baktığımızda Taksim olaylarında yaktılar,yıktılar,döktüler, küfrettiler arkasından da beraat ettiler” sözleri alkışlarla protesto edildi. Konuşmasını günümüzdeki olaylara getiren İnci bugünlerde  TV’lerde açık oturum programlarında yine darbe olayları, darbe olacak söylentilerinin yapıldığına dikkat çekerek sözü 15 Temmuz akşamında yaşananlara getirdi. İnci; “  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız 15 Temmuz gecesi valiliğin önündeydi.Hepiniz ölümüne oradaydınız.Biz bu darbecilere tekrar hatırklatıyoruz. Diyoruz ki aklınızı başınıza alın. Geçen dönem tankları, silahları, elbiselerinizi üzerinizden aldık, bu sefer canınızı alırız aklınızı başınıza toplayın” uyarısını yaptı.

ÖLÜRÜM TÜRKİYEM

Programda Adapazarı İmama Hatip Lisesi mehteran takımı yaptığı gösteri ile büyük alşık aldı. Mehteran ekşbinin ( ÖLÜRÜM TÜRKİYEM) türküsüne salon eşlik etti.

DURMUŞ HEM KENDİ AĞLADI HEMDE KATILIMCILARI AĞLATTI

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü yaptığı konuşmada hem hkendisi ağlatı hemde katılımcıları ağlattı. Durmuş yaptığı konuşmasında; bizi böyle sıcak bir Şubat akşamında bizleri bir araya getiren rabbime şükürler olsun. Canlıların özelliklerinin nesilden nesile aktarılması dört maddede toplanır. Bunlardan birincisi doğruyu yanlıştan ayırmak. İkincisi iyiyi kötüden, güzeli çirkinden ayırmak. Üçüncüsü adaleti zulümden ayırmak ve dördüncüsü de faydalıyı faydasızdan ayırmak.”olduğunun altını çizdi. Durmuş, 28 Şubat sürecinde öğretmel olduğunu, başaörtüsü yasağının uygulandığı dönemde yaşadıklarını yaşlı gözlerle örenkleyerek anlatan Durmuş hem kendi ağladı hemde salonu ağlattı.

DARBE ÇIĞIRTKANLIĞI YAPANLARI MİLLETÇE KINIYORUZ

Üçüncü konuşmacı olarak kürsüye çıkan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’de yaptığı selamlama konuşmasında; “ 28 Şubat demokratik yönetimin ve milli iradenin askeri vesayet altında çiğnendiği karanlık bir süreçtir. Darbeci zihniyetin 1000 yıl sürmesini umduğu bu süreç milletimizin demokrasiye olan inancı ile 10 yıl bile sürmeden beratarf edilmiştir. Bugün 2020 yılında milli iradenin üzerinde hiçbir vesayetin olmadığı ülkemizde 28 Şubat darbesinin yıl dönümünde darbe çığırtkanlığı yapanları milletçe kınıyor ve lanetliyoruz” diye konuştu.

EY REİSİM İYİKİ DOĞDUN

Gecede konuşma yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem yüce’de yaptığı konuşmasında; “ böylesi bir programa ev sahipliği yapan 15 Temmuz Milli İrade Derneği başkan ve yönetimini tebrik ediyorum. Özellikle bugün Cumhurbaşkanımızın doğduğu gün olduğu o mübarek insanın doğumunun hayırlı olmasını, ülkemizin her döneminde başında olmasını temenni ediyorum. Ey reisim dünyaya hoş geldin. İyiki geldin, iyiki varsın, iyiki bizim reisimizsin “ diye konuştu.

MİLLET GÖZÜNÜ AÇTI ALLAH’A HAMDOLSUN

Programda söz alan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’de yaptığı konuşmasında geceyi tertip edenleri tebrik ederek başladığı konuşmasında; “ Demokrasinin bize getirmiş olduğu nimet olarak milli irade her türlü saygıya layıktır. Milli iradeye gösterilmeyen saygı da her türlü tel’ine layıktır. Zaman içerisinde milli iradeye saygı göstermeyen, insanına saygı göstermeyen, insanlığın tercihlerine saygı göstermeyen, insanların inançlarına saygı göstermeyen durumlarla da karşılaştık. Ama bu millet bunların hepsini aşmasını bildiğini, geldiğimiz noktada artık onlara da papuç bırakmadığını gösterecek bir noktaya geldi  Allah’a hamdolsun” diye konuştu.

DARBECİLERİN HEDEFİ  DİNDAR İNSANLARDIR

Programa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr. Mustafa Karataş’da yaptığı konuşmasında 28 Şubat döneminde yaşadıklarını ve yaşananları hayatından kesitler vererek anlattı. Karataş; “ bunların derdi kamu alanı falan değil  bunların derdi tamamen dindar insanlardır. Bizler üniversitede görevliyiz eşimiz ev hanımı bize ( eşinin başını açacaksın) diyorlar. Bununla yetinmediler.  Tıp Fakültesinde 70 yaşındaki bir teyzemizi başı kapalı diye tedavi etmediler. Üç gün sonra vefat ett o teyzemizin katili oldular. Kızlarımız okul okuyabilmeleri adına kendilerince çözümler ürettiler ve lavobalarda, tuvaletlerde peruk takıyorlardı. Buna bile nmüsade etmeyen bunlar kızlarımızın tuvaletlerine erkek görevlileri soktular.Oradan başörtülü kızlarımızı sürükleyerek çıkardılar. O günlerde ilahiyat fakültelerinde bile mescidleri kapattılar. Bizler kendi içimizdeki korkaklardan da çok çektik. Şimdi meydan, ortam müsaitken konuşmayı, söz söylemeyi maharet sayanları da unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

İÇİMİZDEKİ KRİPTOLARA ÇOK DİKKAT ETMELİYİZ

Karataş; “ işin en acısının 28 Şubat’ta FETÖ  sadece bizi arkadan vurmakla kalmadı , başörtüsüne teferruat diyerek dini kurallarımızı da dini ilkelerimizi de ortadan kaldırmaya çalıştı. Kendi adamlaraına da istediğiniz gibi giyinebilir, içki içebilir, namazı gözünüzle kılabilirsiniz demek sureti ile kendilerini kamufle etmelerini istedi. 28 Şubat bize şunu hatırlatmalı diyen Karataş; “ biz müslüman bir ülkeyiz. Biz içimizden çıkmış olan bir yerlerin adamı olanlara paucu bırakacak değiliz. Biz bunları biliyoruz ve unutmayacağız. Ama onlarda bizim zaafımızı biliyorlar. Bizi darbelerle yıkamazlar. Bizi ancak şucu bizi diyerek bölerler yıkarlar. Bugün son günlerde maalesef din adına diyanet adına hayırlı bir iş adına ne yapılıyorsa cemaatler ve tarikatlar adına bizi birbirimize düşürmek için el birliği ile tekrar tekrar tezgah kuruyorlar. Bu konuda uyanık olmalıyız. Lailahe illallah diyen, teröre bulaşmamış herkes benim kardeşimdir” diye konuştu.

FETÖ MENSUPLARINA İDAM GETİRİLMELİ

Konuşmasında FÖTÖ’ye bir daha dikkat çeken Karataş; “ bu millet 15 Temmuz’dan sonra bu terör örgütü mensupları için eğer idam istedi ise bu milletin bir bildiği vardır. Bu nedenle milletin iradesine kulak verelim. “ diyerek sözlerini tamamladı.  

Programın akışı içerisinde  dernek başkanı Ali İnci tarafından konuşmacılara  15 Temmuz Milli İrade Derneği logolu ve hattat yazılı tablolar hediye edildi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

AHMET ÇİLECİ-DHA-FOTOLU-HENDEK