Güncel
Giriş Tarihi : 26-02-2020 10:48   Güncelleme : 26-02-2020 10:48

Başkan arayışı devam ediyor.Kongre rüzgarı kasırgaya döndü

AK Parti Sakarya ilçe kongrelerinin tarihleri açıklanmış ilk ilçe kongresi 29 Şubat Kocaali olarak belirlenirken 8 Mart dünya kadınlar günü de Hendek AK parti ilçe kongresi gerçekleşecek.

Başkan arayışı devam ediyor.Kongre rüzgarı kasırgaya döndü

DAĞINIKLIK DEVAM EDİYOR

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre Sakarya’nın bazı ilçe başkanlıklarında sıkıntıların baş gösterdiği, bu durum karşısında siyasilerin Ankara ile mekik diplomasisine girdikleri bilinirken son günlere yaklaşılan  ilçe kongresinde tek bir adayın etrafında birleşilememesi,ismin netleşmemesi ilçe AK Parti teşkilatındaki dağınıklığın hala devam ettiğini gösteriyor.Hatta bırakın dağınıklığı son günler yaklaşırken rüzgarlar fırtınaya fırtına kasırgaya dönüştü.

BAYAN ADAYIN ANKLARA MEKİK DİPLOMASİSİNDEN BAŞARIYLA ÇIKTIĞI İDDİA EDİLDİ

Gerek mevcut başkan olsun gerek mevcut başkanı istemeyenler olsun  kendi aralarında birbirlerini yerlerken  8 Mart’taki ilçe başkanlığı kongresinde adaylığını açıklayacak olan bayan adayın Ankara mekik diplomasisinden zaferle çıktığı kulaklara fısıldanıyor.

HENDEK GENEL MERKEZİN MERCEĞİ ALTINDA

Parti genel merkezinin ilçemizdeki yaşananlara kulak tıkadığını kimse iddia edemez. Bu nedenle edinilen bilgilere göre  genel merkez tarafından atanan Sakarya Koordinatör milletvekilinin  ilçeye gelerek delegeler, mahalle ve sandık görevlileri, başkan adayları, partiye geçmişten günümüze emeği geçen  dava adamları  bazında  bazında temayül yoklaması yapacağı, konuyla ilgili yazacağı raporu genel merkeze sunacağı öğrenildi.  

Sanırım bu raporun ardından genel merkez şuna karar verecek.

Hendek AK Parti ilçe teşkilatına mı başkan seçeceğiz yoksa yada adayların ikballeri için mi başkan belirleyeceğiz? Diğer bir ifade ile Hendek AK Parti teşkilatı şapkaya göre mi aday arıyor yoksa adama göre şapka mı?