Güncel
Giriş Tarihi : 24-02-2020 12:02   Güncelleme : 25-02-2020 08:42

PROGRAMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILMASI BEKLENİYOR

Milli İrade Derneği tarafından 28 Şubat 1997’de gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi anma programı düzenleniyor. Düzenlenen programa Prof. Dr. Mustafa Karataş konuşmacı olarak katılacak.

PROGRAMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILMASI BEKLENİYOR

26 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 19:00’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başlayacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti’nin ardından 28 Şubat sinevizyonu izlenecek. Adapazarı Anadolu İHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu tarafından mehteran gösterisi yapılacak. Protokol konuşmalarının ardından Prof Dr. Mustafa Karataş konuşma gerçekleştirilecek.  Marşı Milli İrade Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “28 Şubat 1997’de Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan, ordu ve vesayet bürokrasisinin meşru hükümeti, siyaseti ve toplumu baskı altına aldığı bir süreçtir. Alınan kararlar ve sonrasında yapılan uygulamalar Türkiye’deki sıyası, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal yapıya büyük zarar verdi. 28 Şubat zulmüne sessiz kalmamak, darbeleri lanetlemek ve unutturmamak için düzenlediğimiz programımıza herkesi davet ediyoruz.”

Sakarya AK parti 25. ci dönem milletvekili Ali İnci, Ankara’da TBMM’de gurup toplantısına katıldı ve Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’a program davetiyesini bizzat verdi.