Siyaset
Giriş Tarihi : 23-02-2020 18:16   Güncelleme : 25-02-2020 08:40

Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”

CHP Hendek Kadın Kolları olağan kongresi Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”

YOĞUN KATILIM

Kongreye CHP’nin ağır toplarından CKP Sakarya Milletvekili ve TBMMGurup başkan vekili Engin Özkoç, CHP Sakarya eski il başkanlarından Erdoğan Isır, Belediye meclis üyesi Ayça Taşkent,  CHP Hendek eski  ilçe başkanlarından Metin Öztürk,  Reyhan Azak, eski kadın kolu başkanı Nevin Şeşen, çiçeği burnunda CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar’ın  yanı sıra partililer katılım gösterdi. MHP Hendek kadın kolları teşkilatıda kongreyi izleyenler arasında yerini aldı.

DİVAN BAŞKANI AZİZE ÇEROĞLU

Kongre öncesi Azize Çeroğlu divan başkanlığına seçilirken divan katipliklerine de Pervin Mertdil ve  Özlem Zengin görevndirildi.  divana geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile kongre sürecini başlattı. Divan başkanı Çeroğlu şehitlerin ruhuna fatihalar gönderirken  gazilerimize de acil şifalar diledi. Kongrede CHP Kadın Kolları genel başkanının telgrafı okundu.

TEK ADAY BLOK LİSTE

Hendek CHP ilçe örgütünün geçmiş dönem mali tablosu ve yapılan etkinlikler olarak çalışma raporu üyelerin takdirine sunuldu. Tek adayla gidilen kongrede blok liste oylandı.

İlk konuşmacı olarak kürüsye davet edilen  CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar özenle hazırlanmış kongre metnini okuduğunda salondan büyük alkış aldı. Bayraktar konuşmasınA İran’da meydana gelen deprem ve ülkemiz hudutları içerisinde bulunan Van ilini de etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlı ve  yaralılara acil şifalar” dileyerek başladı.

İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BAŞLATTIK

Bayraktar; ” geçen hafta tüm kongrelerimizi tamamladık ve bugün burada yapacağımız kongre ile iktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz. “diyerek kongre üyelerine seslendi.

YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK

Bayraktar; “ Değerli yol arkadaşlarım, ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. 18 yıldır ülkemizin başındaki AKP iktidarı artık ülkeyi yönetemiyor. Ekonomi iyi gitmiyor, mutfaklar yanıyor. Doğalgaz ve elektirk faturaları el yakıyor. Ne yazıkki insanlarımız açlık,işsizlik ve borç nedenleri ile canlarına kıyıyor. Adeta yüzü gülmeyen inanlar ülkesi olduk. Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için kadınlarımıza daha çok ihtiyacımız var. Hayatımızın her anını düzenleyen kadınlarımız gerçekte de eşit yurttaş hakkını mutlaka elde etmesi ve toplumun her  alanında erkekler kadar  belirleyici olması gerekmektedir.  Bizlere düşen görev Atatürk’ün ve Cumhuriyetin  kadınlarımıza verdiği hakları korumak ve daha ileriye taşımaktır. “ diye konuştu.

KONGRELER NÖBET DEĞİŞİMLERİDİR

 Salona seslenen Bayraktar, kongrelerin bir nöbet değişimi olduğunun altını çizerek; “ bu vesile ile geçmiş dönemlerde başkanlık yapan,  Nevin Şeşen Kuru’ya, Esma Tavşancı’ya ve yönetimlerine çok teşekkür ediyor  yeni seçilecek arkadaşlarımı da şimdiden kutluyor , yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” diyerek kongre katılımcılarını sevgi saygıyla selamlayarak konuşmasına son verdi.

SİZİNLE ÇALIŞMAK BİZE GURUR  VERECEK

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen çiçeği burnunda CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’de katılımcıları sevgi ve saygıyla selamlayarak başladığı konuşmasında; “  Hendek bizi her zaman heyecanlandırmıştır. Özellikle Nevin başkanın mücadelesine her zaman hayranım. O kısacık boyuyla yaptığı mücadeleyle öyle bir örgüt yapısı kuruyor ki  tüzüğümüzde % 33 olan cinsiyet  kotasını  herhalde erkekler birkaç yıl sonra cinsiyet kotasına girmek için mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Sakarya CHP İl yönetimi olarak kadınlarımız ve gençlerimiz bizim için çok çok önemli. 24 saat onların hizmetinde olacağımızı buradan ilan ediyorum.

HENDEK HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR

 Parti imkanlarımızın yanı sıra kendi imkanlarımızı da sonuna kadar kullanacağımızı buradan iletmek istiyorum. Her zaman yanınızda olan bir il örgütü olarak, her zaman gecesi gündüzü ile sizlerin hizmetinizde olan bir il örgütü olarak bundan sonraki süreçte de sizinle birlikte çalışmak bize gurur verecektir” sözleri kongre üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Sevgiyle, saygıyla ailemizi büyütmek yönünde mücadele yapacağınızı biliyorum ve onlarla beraber  bu örgüt her zaman büyüyecek ve Hendek hakettiği yere gelecektir. Bıu konuda hiçbir zaman şüphem olmadı.  Yeni seçilecek örgütümüzü şimdiden kutluyor başarılar diliyorum” dedi.

SALONDA DEMOKRASİ RÜZGARLARI ESTİ

Kürsüye gelen ve bugünkü kadınlar kolu kongresinde tek aday olan Emine Yazıcı Tunç ,yaptığı konuşmasında; “ değerli dava ve yol arkadaşlarım. Bugün bu salonda demokrasi rüzgarları esti. Az önce dışarıda sevgi çayları yudumlandı bunları sizler başardınız” sözleri alkışlarla desteklendi.

İLÇENİN YARARI NOKTASINDA BERABER ZARARI NOKTASINDA KARŞISINDA DURACAĞIZ

Tunç; “ Ulu önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün  kadına seçme ve seçilme hakkını vermesi ile ateşlediği sorumluluk fitili sonsuza kadar yanacaktır. Bizde bu sorumluluğun bilincinde kadın kollarınız olarak yola çıkıyoruz. Sevgi ve saygı ile bu yolda ilerleyeceğiz. Önümüze her kim çıkarsa çıksın onları sıcacık sevgiyle kucaklayacağız. Şirin ilçemiz Hendek’in yararına olan her çalışmada yanında, ama zararına olan çalışimalarında karşısında mutlaka duracağız.

HAK,HUKUK ADALET

 Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte üzerimize aldığımız bu sorumluluğu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  izinde, ilkelerinin ışığında yerine getireceğiz. Sayın genel başkanım Kılçdaroğlu’nun başlatmış olduğu hak,hukuk,adalet mücadelesine   hayatın her alanında devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve ekip arkadaşlarım adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum” diyerek sözlerine son verdi.