Asayiş
Giriş Tarihi : 22-02-2020 18:58   Güncelleme : 22-02-2020 19:08

Çevre Sağlık’tan Polis destekli Kimyasal Atık operasyonu

Şehir merkezinde paniğe neden olan kokunun ardından ekipler Hendek’te iki vidanjörü durdurdu. Polis destekli operasyonda Polis iki aracı bağlarken, taşıdıkları sıvıdan numune alındı. Vidanjörlere kayıtsız olmaları nedeniyle cezai işlem uygulanırken numunelerin sonucu çıkana kadar yediemine götürüldü.

 Çevre Sağlık’tan Polis destekli Kimyasal Atık operasyonu

EKİPLER OPERASYON YAPTI

Bugün yaşanan koku paniğinin ardından gelen ihbar SASKİÇevre Şehircilik il Müdürlüğü ve polis ekiplerini harekete geçirdi. Hendek’de bulunan geri dönüşüm tesisinden iki vidanjörün yük aldığı ihbarıyla harekete geçen polis ekipleri vidanjörleri  Akova mahallesinde bir akaryakıt istasyonunda durdurdu. SASKİ ve Çevre Şehircilik il Müdürlüğü’ne kayıtlı olmadıkları tespit edilen araçlara cezai işlem uygulandı. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri araçlarda ki sıvıdan numune aldılar.

SONUÇLAR ÇIKANA KADAR

Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan numunenin sonuçları çıkana kadar araçlar yedieminde kalacak. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmadıkları için araç sahiplerine ceza kesildi.  Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ekipleri gerekli yerlere kayıt yaptırmayan vidanjörlere nakliye yaptırdığı gerekçesiyle geri dönüşüm tesisi hakkında da kapatma kararı aldı. Kararın resmi makamlarca tebliğiyle birlikte Hendek’te ki tesis mühürlenecek.

HERŞEYİMİZ FATURALI

Hendek’te polis tarafından durdurularak cezai işlem uygulanan vidanjörlerin sürücüleri kendilerinin yasal olmayan bir şey taşımadıklarını iddia ederek “endüstriyel ürün nakliyesi yapıyoruz. Bizim taşıdığımız sıvı faturalı. Yasal olmayan bir durumumuz yok” diyerek kendilerini savundu. Ekipler alınan numunelerin sonuçları çıkana kadar araçların yedieminde tutulacağını söyledi.

NOT: Haberin videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.