Güncel
Giriş Tarihi : 18-02-2020 14:37   Güncelleme : 18-02-2020 15:51

TÜM HENDEK MUHTARLAR DERNEĞİ YENİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Daha önce Hendek Ticaret Merkezi ikinci katında faaliyet gösteren Tüm Hendek Muhtarlar Derneği, yeni Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından Kemaliye mahallesi Muammer Sencer caddesinde tahsis edilen yeni bina yapılan törenle hizmete açıldı.

TÜM HENDEK MUHTARLAR DERNEĞİ YENİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

YOĞUN KATILIM

Törene ilçe protokolünün yanı sıra siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri,  daire müdürleri, SESOB başkanı Hasan Alişan, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ile birlikte ilçemizden  ticaret erbebı esnaflar, iş adamları  katıldı.

YÜCE VE BABAOĞLU’NA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYORUM

Açılış öncesinde konuşma yapan Tüm Hendek Muhtarlar Derneği başkanı Emin Kula; “  değerli protokol ve mesai arkadaşlarım bugün burada derneğimizin yeni hizmet binasının açılışı için toplandık. “ diyerek başladığı konuşmasında muhtarlık müessesesinin Osmanlıdan  günümüze intikal eden  sürecini anlattı. Muhtar Kula, ilçemizdeki muhtarlık sürecine de değinerek; “ daha önceleri biz muhtarlar olarak bir lokalimiz olmadığından cami avlusunda toplanıyor bilgi paylaşımında bulunuyorduk. 2004 yılında dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci tarafından muhtarlarımıza Hendek Ticaret Merkezi ikinci katında yer tahsis etti ve bugüne kadar orada hizmet verdik. Süreç içerisinde yaşlılarımızın çıkıp inmesinde zorluklar yaşıyor olmaları nedeni ile  yeni Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’ndan yeni yer istedik ve kendileri de bize bugün açılışını yaptığımız bu binayı tahsis etti.  İnşallah yeni hizmet binamızda ilçemiz halkına hayırlı hizmetler  yaparız” diyen Kula, yeni hizmet binasının iç dizaynında  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu büyük katkı sağladılar huzurlarınızda kendilerine şahsım ve  ayrı ayrı tüm muhtar arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç biliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

MÜFTÜ GÜR DUA YAPTI

Konuşmanın sonlanması ile ilçe müftüsü Mürteza Gür tarafından dua yapılması ile kurdela kesimi gerçekleştirildi. Kurdelayı hayırlı olsun temennisi ile Hendek Kaymakamı  Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, ilçe müftüsü Mürteza Gür, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar,  Tüm Hendek Muhtarlar derneği başkanı Emin Kula ve Hüseyinşeyh mahalle muhtarı Şükriye Tatarhan birlikte kestiler.

Tören sonrası Tüm Hendek Muhtarlar Derneği olarak katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.