Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2020 07:50   Güncelleme : 15-02-2020 07:50

AVRUPA ŞAMPİYONUMUZU KUCAKLADIK

COŞKULU KUTLAMA Karate spor dalında ikinci kez Avrupa şampiyonu olan Hendek Karate Spor Kulübü sporcusu Ömer Faruk Ateş ilçemizde görkemli bir törenle karşılandı. Hendek Belediyesi tarafından Hendek Atatürk Parkında sosyal işler müdürlüğü binasında düzenlenen program hayli çoşkulu geçti.

AVRUPA ŞAMPİYONUMUZU KUCAKLADIK

Trafiğe kapalı olan  Muammer Sencer caddesinde belediye önünde oluşturulan kortej Türk Bayrağı altında sporcumuzun ailesi,sporcu arkadaşları, kulüp yönetimi  katıldı. Şampiyonada kazanılan kupa ve altın madalya kulüp sporcuları tarafından taşındı.

55 ÜLKE 115 SPORCU

53 ülkeden 1155 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Karate Şampiyonasında finalde Yunan’lı rakibini yenerek altın madalyanın sahibi olan Ateş ülkemize ve ilçemize büyük gurur yaşattı. Türk Karate Milli Takımı şampiyonada 6 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya kazanarak  şampiyonada takım halinde birincilik elde etti.

BABAOĞLU KUTLADI

Kutlama programında konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “başta teknik heyetimiz olmak üzere Hendek Karate Spor Kulübü sporcumuzu şampiyondada gösterdiği büyük başarıdan dolayı bir kez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi. Babaoğlu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sporcularımız tüm desteğimiz devem edecek müjdesi verdi.