Güncel
Giriş Tarihi : 10-02-2020 15:20   Güncelleme : 14-02-2020 13:46

BİR VİRGÜL’ÜN YAPTIĞI???

YAVUZ İLE YILDIZLARIMIZ BARIŞMAMIŞ OLSA BİLE!!! Türkçe dilinde imla işaretleri, yazılan, kullanılan cümleyi farklılaştırır. Mutasyona uğratır. Örnek olarak aşağıdaki cümlenin iki farklı anlamını ifade eden güzel bir örnek…

BİR VİRGÜL’ÜN YAPTIĞI???

 

Oku, baban gibi eşek olma!

Oku baban gibi, eşek olma!

İki aynı cümlede virgülleri farklı yerlerde kullandığımızda cümlenin anlamının değiştiğini görmeyen gözlere ne demeli?

İSE ile BİLE kelimelerinin tıpkı imla işaretlerinden VİRGÜL  gibi cümleyi nasıl farklılaştırdığını lütfen tekrar tekrar okuyalım...

Buradan hareketle yiğidi eleştirelim, yerden yere vuralın ama bir HAK’kı insani olarak teslim etmemiz gerekir.

Şimdi gelelim İstanbul seçimleri arafesinde AK Parti Genel Bakan yardımcısı Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz’un söylediği iddia edilen  cümleyi hatırlayalım .

Ne demişti Yavuz?

“Eeee peki hiçbir şey olmadıysa,  sandıkda  bu nasıl bu kadar oy  aşağıya düştü AK partinin lehine? Kayıtlara geçildi ve fark azalmış oldu. Yani hiçbir şey olmamış İSE  biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu. Eeee sizin kusurunuz  yok muydu? Kabul edelim bizim de sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladılar bir parça kusurumuz olabilir. Bence de bir parça kusurumuz vardı. “

Cümle bu şekilde iken bazı basın yayın organlarında bu söylem çarptırılarak; Yani hiçbir şey olmasa BİLE! Şeklinde kasıtlı olarak okuyucuya duyurulmak sureti ile Yavuz’a itibar suikasti yapılıyor.

Kendisi ile yıldızlarımız barışmamış olsa da adaletin sağlanması adına gerçekleri yalın bir şekilde yazmak biz gazetecilere düşen en büyük insani  ve vicdani vazifemiz olmalıdır.

Buradan çıkartacağımız sonuç sadece ve sadece kamuoyunda ALGI yaratmaktır ki sosyal medyadan takip edebildiğimiz kadarı ile bunu da başardıkları görülüyor.  Peki şunu da soralım ve bahsi kapatalım.

Tüm bu yapılan haksız saldırılara karşı AK Parti Genel Merkezi Medya sorumluları bu konu hakkında karşı atağa geçerek gerçekleri kamuoyuna neden DUYURMUYORLAR?