Güncel
Giriş Tarihi : 08-02-2020 13:17   Güncelleme : 08-02-2020 15:05

Gençlik Spor Müdürlüğüne devredilen HGM'nin mimarı Şenay Sakal'dır

Hendek Belediyesi tarafından 2004 yıllarında inşa edilen Hendek Gençlik Merkezinin Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından düğün salonu haricindeki diğer bölümleri Gençlik ve Spor Müdürlüğüne kiraya verildi.

Gençlik Spor Müdürlüğüne devredilen HGM'nin mimarı Şenay Sakal'dır

OSMANLI MOFİFLİ SALON GÖZE HİTAP EDİYOR

Yeni yüzü ile vatandaşları karşılayan Gençlik Merkezinde devir işlemlerinin ardından yeniden tadilat çalışmalarının sona ermesi ile hizmet vermeye başlanan merkezde yüzme havuzu, bowling slaonu, bilardo, Okçuluk bölümü, çocuk oyun dünyasınde bir dizi değişiklikler gerçekleştirildi. Bowling salonu bir alt kata indirilirken eski alan osmanlı motifleri ile yeni düzen ışıklandırma sistemi ile farklı bir görüntüye kavuşmuş.

ZİYARETÇİ AKINI

Merkezin bugünkü ziyaretçileri  Hendek Belediye Başkan yardımcısı ve TÜRKAY şirketi müdürü Hızır Çağrı Güngör, Hendek AK Parti kurucu başkanı Şenay Sakal, ilçemizizde görev yaptığı yıllarda dönemin Belediye Başkanı Ali İnci’nin önerisi ve Hendek Belediye Meclisinin onayı ile Fahri Hemşehrilik Beratı verilen ve hali hazırda Sakarya Hakimliğinde görev yapan Hakim Tarık Bingöl, İşadamı Murat Öztürk oldu. Misafirleri Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy karşıladı. Misafirlerine Gençlik Merkezinin hizmetleri ile ilgili bilgiler aktaran Özsoy misafirlerine Türk Kahvesi ikramında bulundu.

BU İŞİN MİMARI ŞENAY SAKAL’DIR

Bizimde hazır bulunduğumuz ziyarette Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Özsoy’a; “ neden Hendek?” sorusunu yönelttiğimizde  “Bu işin mimarı Şenay Sakal’dır” diye konuştu. Süreci anlatan Özsoy; “ biz Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Sakarya’nın her ilçesinde gençlik merkezleri açma projemiz vardı. Yer arıyorduk. Çalışmalara başladık. Bu çalışma sürecinde bizim Hendek ilçemizde araştırma yaptığımızı öğrenen Sakal, bize ulaşarak bizi Hendek Belediyesi tarafından 2004 yıllarında yapılan Hendek Gençlik Merkezini gezdirdi. Muazzam bir tesis ufak tefak tadilatlarla istediğimiz şekle getireceğimize kani olduk. Bir çekincemiz vardı onuda Sakal ile paylaşarak; “ burayı bize verirler mi?” dediğimizde Sakal, kendisinin Hendek Belediye Başkanı ile kontak kuracağını devri hoktasında müdahil ve yardımcı olacağını söyledi. Kısa zaman sonra da bizi Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile bir araya getirdi. Şartşları ve imkanlarımızı kendisine sunduk. Kendisi de hoş gördü ve el sıkıştık” diyerek açıkladı.

OKÇULUK SALONU

Kısa sohbetin ardından Gençlik Merkezinde yapılan fiziki değişiklikleride gösterek Özsoy, misafirlerini Okçuluk alanını gezdirerek ok atmalarını ilgiyle izledi.   

SAKARYA-HENDEK-DHA-AHMET ÇİLECİ-FOTOĞRAFLI