Siyaset
Giriş Tarihi : 04-02-2020 10:21   Güncelleme : 07-02-2020 10:54

AK Parti Sakarya seçim takvimi nihayet açıklandı

Hendek AK Parti 8 Mart’a kilitlendi AK Parti Sakarya İl Teşkilatından yapılan açıklamaya göre 6 ilçenin kongre tarihi belli oldu. Buna göre 29 Şubatta Kocaali kongresi ile start alacak olan kongre sürecinde Hendek AK Parti teşkilatının kongre günü 8 Mart olarak açıklandı.

AK Parti Sakarya seçim takvimi nihayet açıklandı

Eski günler aranıyor

Bilindiği üzere ülkede 17 yıldır iktidarı elinde tutan AK Partide kongre seçimleri öncesi onlarca aday adayı çıkıyor, aday adayları yapmayı planladıkları icraatleri ilçe vatandaşlarını duyuruyor, açıklamalarda bulunuyorlardı. Nihayetinde genel merkezin talimatı doğrultusunda aday sayısı bire inerek tek adayla seçime gidiliyordu.

Kongre süreci sönük geçiyor

Nedendir bilinmez kongre takvimi açıklanmasına rağmen hala mevcut ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal’dan başka bir aday adayının resmi başvuruda bulunup bulunmadığı hala belirsizliğini koruyor. Konuşulanlara ve kulislere göre mevcut başkanın haricinde 5 ayrı adayın daha aday adaylığı konusunda isimleri geçiyor olsa da resmiyet kazanmış değil.

Ak parti ivme kaybediyor

Yaşanan bu belirsizlik muhalefet kanadında  AK Partinin giderek ivme kaybettiği , AK Partinin eski şaşalı günlerin arandığı şeklinde yorumlanıyor.